Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej

Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej

Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej
Źródło zdjęć: © © Christos Kapatos
Marcin Watemborski
14.06.2017 08:10, aktualizacja: 26.07.2022 18:28

Eastreet to projekt fotograficzny, dedykowany autorom z krajów Europy Wschodniej. W poprzednich edycjach wzięło udział około 20 tysięcy zdjęć dokumentalnych i ulicznych. Łącznie pokazano 300 fotografii autorów z 22 krajów.

Już po raz czwarty organizatorzy projektu postanawiają przyjrzeć się życiu człowieka w Europie Wschodniej. Celem jest przedstawianie tematu i osadzenie go w przestrzeni miejskiej dzięki naturalnym i spontanicznym zdjęciom. Mają one ukazać nie tylko mieszkańca Europy Wschodniej, ale i region – ponad stereotypami, granicami i różnicami.

Obraz
© © Jacek Szust

Kuratorami tegorocznej edycji są: Joanna Kinowska, Aleksander Bochenek, Tomasz Klubowski oraz Grzegorz Ostręga. Wybiorą oni zdjęcia, które pojawią się na wystawie galeryjnej oraz plenerowej. Dodatkowo zostanie wydana pamiątkowa książką ze wszystkimi zdjęciami oraz biogramami autorów.

Obraz
© © Wojciech Grzędziński

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 października 2017 roku w lubelskim Centrum Spotkań Kultur. Po nim wystawa ruszy dalej do najdalszych zakątków Europy. Poprzednie edycje trafiły do Chorwacji, Gruzji, Francji, Belgii, na Ukrainę oraz nawet do Tajlandii i Kambodży. Organizatorzy przedsięwzięcia szacują, że zdjęcia zobaczyło około 20 tysięcy osób.

Obraz
© © Maciej Dakowicz

Zdjęcia możecie zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej do 23 lipca 2017 roku.

Obraz
© © Egor Rogalev
Obraz
© © Ilya Shtutsa
Obraz
© © Dmitry Muzalev
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)