Edelkrone StandPLUS to znacznie więcej, niż zwykły statyw

Edelkrone StandPLUS to znacznie więcej, niż zwykły statyw

Edelkrone StandPLUS to znacznie więcej, niż zwykły statyw
Źródło zdjęć: © © Edelkrone / [www.edelkrone.com](https://www.edelkrone.com/eu/p/501/standplus)
Marcin Watemborski
20.04.2016 08:59, aktualizacja: 20.04.2016 10:59

„Odkrywanie na nowo” różnych rzeczy w świecie fotografii, jest bardzo modne, zwłaszcza ostatnimi czasy. Tym razem przyszła kolej na nowe podejście do statywu fotograficznego. Zastanawiacie się, jak można zmienić statyw? My też nie sądziliśmy, że to aż tak znaczące zmiany.

Okej, na wstępnie – prawdopodobnie StandPLUS nie zmieni waszego standardowego statywu przyczepionego do plecaka i zabieranego w góry. ALE! Może być zdecydowanie przydatnym i interesującym narzędziem w naszej pracy. Nie ukrywam, że chętnie przygarnąłbym coś takiego do studia.

StandPLUS Introduction

Urządzenie składa się i rozkłada w bardzo łatwy i szybki sposób. Kółeczka na dole mogą być przydatne dla filmowców. Jeśli urządzenie jest naprawdę stabilne, czego jeszcze nie wiemy (ale z chęcią sprawdzimy) – może być rewolucją na rynku małych produkcji filmowych.

Obraz

Firma reklamuje „nie-statyw” jako coś bez przycisków i bez gałek. Pytanie brzmi – jak wytrzymały jest StandPLUS, jaki ma udźwig, ile waży on sam i jaka jest jego wysokość operacyjna. Tego jeszcze niestety nie wiemy, ale tak czy siak – zapowiada się zachęcająco. Patrząc jednak na zdjęcie, na którym zamontowany jest Canon EOS 5D Mark III z 24-105 mm f/4 L, można przypuszczać, że po złożeniu statyw ma około 50 cm długości.

Obraz

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowego produktu Edelkrone, ale jesteśmy ciekawi – jak będzie wyglądał fianlnie. Więcej szczegółów ma się pojawić „niebawem” na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)