Efekt Tilt-shift w Lightroomie doda charakteru twoim zdjęciom

Efekt Tilt-shift w Lightroomie doda charakteru twoim zdjęciom
Monika Homan

03.10.2018 12:11, aktual.: 03.10.2018 14:11

Jesteście już znudzeni zwykłymi zdjęciami kulinarnymi i macie ochotę poeksperymentować? Zobaczcie jak w łatwy i szybki sposób wykonać efekt tilt-shift za pomocą Lightrooma.

Chcecie uzyskać efekt, jak z obiektywu tilt-shift, ale nie uśmiecha wam się wydawanie pokaźnej sumy na specjalne szkło? Skyler z "We Eat Together" prezentuje prosty sposób, jak uzyskać taki efekt jedynie za pomocą Lightrooma.

AWESOME Tilt Shift Effect WITHOUT Buying A Tilt Shift Lens

Żeby uzyskać ciekawe rozmycie na brzegach kadru wystarczy wam tylko jedno narzędzie.Skyler podkreśla jednak, że ta metoda sprawdzi się tylko w przypadku plików o niskiej rozdzielczości, więc najpierw trzeba wyeksportować swoje pomniejszone zdjęcia i zaimportować je z powrotem do Lightrooma.

Za pomocą filtra gradacyjnego z ostrością ustawioną na -100 rozmywacie brzegi kadru, tak jak wam to odpowiada i gotowe. Poza tym, że ta metoda jest bardzo prosta i szybka, możecie efekt z łatwością przenieść na całe serie zdjęć i tworzyć efekt dla timelapsów.

Jeśli macie ochotę na trochę eksperymentowania ze swoimi zdjęciami wypróbujcie tę metodę. Ożywi ona zwłaszcza te zdjęcia, które wykonane są z góry, pod kątem prostym, przez co wszystkie elementy znajdują się w głębi ostrości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)