Ekstremalne skoki do wody na rowerze sfilmowane lustrzankami Canona [wideo]

Ekstremalne skoki do wody na rowerze sfilmowane lustrzankami Canona [wideo]
Ekstremalne skoki do wody na rowerze sfilmowane lustrzankami Canona [wideo]
Krzysztof Basel

13.10.2010 07:00, aktual.: 01.08.2022 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są wariatami, uzależnionymi od adrenaliny ryzykantami, a może to po prostu ludzie uwielbiający świetną zabawę? Oceńcie sami, oglądając ich w akcji w klipie nagranym lustrzankami Canona.

Grupka znajomych z USA znalazła sobie w czasie letnich wakacji interesującą rozrywkę - skoki do wody z mocno rozpędzonego roweru. Ich zabawa z pewnością nie była zbyt bezpieczna... Ale ile bym dał, aby chociaż raz wskoczyć na jednego z ich BMX-ów ;)

Do stworzenia tego z pozoru prostego filmu twórca Devin Graham skorzystał z całego zaplecza sprzętowego. Oprócz ciekawych i dosyć różnorodnych kadrów udało mu się też uchwycić wakacyjny klimat, za którym bardzo tęsknię, czując zbliżające się mrozy.

Ekipa wykorzystała do stworzenia tego klipu kilka lustrzanek - Canon 5D Mark II, dwa Canony 550D oraz kamerę Canon EX1. Do tego oczywiście trochę obiektywów i steadycam. Do scen powietrzno-podwodnych użyto kamery HD Surf GoPro, która nagrywania filmy z prędkością 60 kl./s w HD. Całkiem udany montaż wykonano w programie Apple Final Cut Pro, a do zwolnienia kilku scen przydał się dodatek o nazwie Twixtor. Jak oceniacie efekt końcowy?

Huge Bike Jump into a Pond 35 feet in the air

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)