EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni

EL‑wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni

EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni
Źródło zdjęć: © © Warsaw Light Crew / [www.lightbomb.pl](http://www.lightbomb.pl)
Marcin Falana
10.11.2014 11:01, aktualizacja: 26.07.2022 19:45

Jednym z fajniejszych patentów na ciekawy portret, jest użycie gadżetów do malowania światłem. Wystarczy aparat z długim czasem ekspozycji, statyw i jakieś narzędzie do świecenia. Dzisiaj pokażemy jak działa EL-wire.

Zbliża się zima, dzień jest krótki i na fotografowanie w plenerze jest coraz mniej czasu. Ciekawym rozwiązaniem, urozmaicającym zimową nudę mogą być kreatywne portrety z malowaniem światłem, które możemy wykonać w domu. Dzisiaj pokażemy jak wykonać portret rodem z książek SF używając ciekawego gadżetu jakim jest EL-wire.

Obraz

EL-wire to fajny i niedrogi gadżet, który od niedawna można też kupić w Polce za mniej niż 30 zł. EL-wire to przewód elektroluminescencyjny, który świeci w różnych kolorach, jest giętki i daje świetne efekty przy malowaniu światłem, przypominające płomienie.

Jak wykonać portret efektem płomieni?

Obraz
  1. Miejsce i model

Wybieramy miejsce, gdzie nie dociera światło zastane, nawet księżyca. Ustawiamy aparat na statywie i wykonujemy zdjęcie próbne z ekspozycją 30 s. Dzięki temu zaobserwujemy ile światła rejestruje aparat.

Obraz
© © Warsaw Light Crew / [www.lightbomb.pl](http://www.lightbomb.pl)

Potrzebujemy też modela, który stanie nieruchomo, w czasie kiedy będziemy malować wokół niego EL-wire. Posłuży nam za zastawkę, dającą czarny kształt naszej postaci otoczonej elektroniczną mgłą.

  1. Ustawienia

Na aparacie ustawiamy tryb manualny, niskie ISO np. 100 i przysłonę f/5.6. Jeżeli pierwsze zdjęcia są przepalone przymykamy przysłonę do f/8. Wybieramy czas B albo 30 s. jeżeli nasz aparat nie oferuje B. Dobrze zastosować pilota do wyzwalania, żeby uniknąć poruszeń na zdjęciu.

  1. Malowanie światłem

Włączamy EL-wire, nasz model musi stać nieruchomo w czasie, gdy obmalowujemy go EL-wire. Warto być ciągle w ruchu i ruszać EL-wire, żeby samemu nie zarejestrować się na zdjęciu.

Obraz
© © Warsaw Light Crew / [www.lightbomb.pl](http://www.lightbomb.pl)
  1. Sprawdź i dalej eksperymentuj

Po wykonaniu kilku zdjęć obejrzyj, jak wyglądają efekty świetlne jakie się zarejestrowały. Gdy już opanujesz płomienie eksperymentuj, dwa EL-wire dają ciekawszy efekt niż jeden, nie wspominając o dodaniu innych światełek, wymalowywaniu modela, ale o tym następnym razem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)