Elinchrom EL-Skyport Plus - wyzwalacz do lamp błyskowych, który współpracuje z prawie każdym aparatrem

Elinchrom EL-Skyport Plus - wyzwalacz do lamp błyskowych, który współpracuje z prawie każdym aparatrem

Elinchrom EL-Skyport Plus
Elinchrom EL-Skyport Plus
Marcin Falana
17.03.2016 11:18, aktualizacja: 26.07.2022 19:09

Szwajcarski producent sprzętu studyjnego zaprezentował nową, kompaktową wersję wyzwalacza i odbiornkia do lamp błyskowych różnych producentów EL-Skyport Plus.

Elinchrom EL-Skyport Plus działa na odległość do 200 m i pozwala na wyzwalanie lamp błyskowych różnych producentów oraz na sterowanie mocą lamp Elinchrom, które oferują łączność ze Skyportem.

Elinchrom EL-Skyport Plus
Elinchrom EL-Skyport Plus

Wyzwalacz oferuje 8 częstotliwości oraz może działać w trybie szybkim, więc do dyspozycji mamy w sumie 16 częstotliwości. Poza tym EL-Skyport Plus może obsługiwać 4 grupy lamp.

Odbiornik EL-Skyport Plus
Odbiornik EL-Skyport Plus

EL-Skyport Plus jest zasilany łatwo dostępnymi bateriami AA. Poza tym urządzenie jest składane, dzięki czemu możemy je zgrabnie ułożyć na aparacie. EL-Skyport Plus jest kompatybilny z większością aparatów, ponieważ możemy go podpiąć przez gorącą stopkę. Lampy innych producentów wyzwala za pomocą kabelka 3,5 mm.

Odbiornik EL-Skyport Plus
Odbiornik EL-Skyport Plus

Urządzenie daje tez możliwość zapięcia do lampy reporterskiej, a cały zestaw można umieścić na statywie. Odbiornik może też być używany z nadajnikiem Skyport HS Plus do wyzwalania lamp reporterskich na pełnej mocy w trybie szybkiej synchronizacji.

Nowy system jest kompatybilny z istniejącymi systemami Skyport Speed oraz nowymi częstotliwościami, które są używane w Elinchrom ELB i ELC. Elinchrom EL-Skyport Plus nadajnik i odbiornik będą dostępne w cenie 90 i 100 dolarów, albo 140 doalrów za zestaw.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)