Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje

Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje20.03.2020 13:32
Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje
Źródło zdjęć: © © Elke Vogelsang / [Instagram](https://www.instagram.com/wieselblitz/)

Każdy właściciel psa wie doskonale, że jego pupil ma humorki. Często widać je bezpośrednio po mimice naszego czworonoga i wyglądają one nieraz komicznie. Elke Vogelsand specjalizuje się w ujmowaniu tych nastrojów na zdjęciach. Musicie to zobaczyć!

Fotografowanie zwierząt jest trudne, a wyciągnięcie z ich humorków i ukazanie ich na zdjęciach graniczy z cudem. Psy na portretach autorstwa Elke Vogelsang nie kryją się z niczym – jeśli są niezadowolone bez problemu to pokażą. Na zdjęciach tej artystki zobaczymy przekrojowo chyba wszystkie emocje, które potrafią zaprezentować ukochane czworonogi ludzi.

Elke Vogelsang zaczęła fotografować psy w 2009 roku jako odskocznię od codzienności. W tamtym okresie zmagała się z wieloma problemami osobistymi, między innymi opiekowała się swoją teściową, która cierpiała na zaawansowaną demencję. Jej mąż był w śpiączce. Nic dziwnego, że kobieta potrzebowała odreagować i nasycić się pozytywnymi emocjami. Z pomocą przyszły jej psy.

Współcześnie Elke wyszła poza sferę domowych futrzaków i chce poznać tyle psów, ile tylko zdoła. Fotografka mówi, że każde zwierzę ma swój unikalny charakter, który jest absolutnie nie do podrobienia. Po to, by zrobić wyjątkowe zdjęcia, Elke była w Maroko, Hiszpanii i wielu innych miejscach. W każdy z nich spotykała przeróżne stworzenia o bardzo niecodziennych osobowościach.

Po to, by zrobić wymarzone zdjęcie, fotografka musiała się nauczyć pracy z psami – zrozumieć ich osobowości i systemy zachowania. Jednocześnie zawsze musiała być wyposażona w smakołyki dla swoich czworonożnych modeli. Po wielu latach można powiedzieć, że jest ekspertką w dziedzinie trenowania psów i behawiorystyki. Nie ma dla niej psa nie do okiełznania.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)