Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje

Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje

Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje
Źródło zdjęć: © © Elke Vogelsang / [Instagram](https://www.instagram.com/wieselblitz/)
Marcin Watemborski
20.03.2020 13:32, aktualizacja: 20.03.2020 14:32

Każdy właściciel psa wie doskonale, że jego pupil ma humorki. Często widać je bezpośrednio po mimice naszego czworonoga i wyglądają one nieraz komicznie. Elke Vogelsand specjalizuje się w ujmowaniu tych nastrojów na zdjęciach. Musicie to zobaczyć!

Fotografowanie zwierząt jest trudne, a wyciągnięcie z ich humorków i ukazanie ich na zdjęciach graniczy z cudem. Psy na portretach autorstwa Elke Vogelsang nie kryją się z niczym – jeśli są niezadowolone bez problemu to pokażą. Na zdjęciach tej artystki zobaczymy przekrojowo chyba wszystkie emocje, które potrafią zaprezentować ukochane czworonogi ludzi.

Elke Vogelsang zaczęła fotografować psy w 2009 roku jako odskocznię od codzienności. W tamtym okresie zmagała się z wieloma problemami osobistymi, między innymi opiekowała się swoją teściową, która cierpiała na zaawansowaną demencję. Jej mąż był w śpiączce. Nic dziwnego, że kobieta potrzebowała odreagować i nasycić się pozytywnymi emocjami. Z pomocą przyszły jej psy.

Współcześnie Elke wyszła poza sferę domowych futrzaków i chce poznać tyle psów, ile tylko zdoła. Fotografka mówi, że każde zwierzę ma swój unikalny charakter, który jest absolutnie nie do podrobienia. Po to, by zrobić wyjątkowe zdjęcia, Elke była w Maroko, Hiszpanii i wielu innych miejscach. W każdy z nich spotykała przeróżne stworzenia o bardzo niecodziennych osobowościach.

Po to, by zrobić wymarzone zdjęcie, fotografka musiała się nauczyć pracy z psami – zrozumieć ich osobowości i systemy zachowania. Jednocześnie zawsze musiała być wyposażona w smakołyki dla swoich czworonożnych modeli. Po wielu latach można powiedzieć, że jest ekspertką w dziedzinie trenowania psów i behawiorystyki. Nie ma dla niej psa nie do okiełznania.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)