"Elle" zabrania publikowania zdjęć futrzanych ubrań. Chcą chronić zwierzęta

"Elle" zabrania publikowania zdjęć futrzanych ubrań. Chcą chronić zwierzęta

"Elle" zabrania publikowania zdjęć futrzanych ubrań. Chcą chronić zwierzęta
Marcin Watemborski
08.12.2021 13:55, aktualizacja: 26.07.2022 14:17

To prawdziwa rewolucja w świecie mody. Francuski magazyn "Elle" jako pierwszy na świecie zabrania publikowania zdjęć ubrań wykonanych z prawdziwego futra. Dotyczy to publikacji drukowanych oraz internetowych.

Magazyn Elle jest wydawany w aż 45 wersjach na całym świecie, w tym w polskiej. Ponad 33 miliony czytelników wersji drukowanej z całego świata podziwiają trendy modowe prezentowane na łamach czasopisma. Strony internetowe Elle miesięcznie przyciągają aż 100 milionów użytkowników.

The Guardian donosi, że właśnie doszło do prawdziwej rewolucji w świecie mody. Przełom dotyczy nowych wytycznych w redakcjach Elle na całym świecie. Od teraz dziennikarze ani fotoedytorzy nie będą mogli nigdzie publikować zdjęć futer. Powodem jest nacisk kładziony przez Elle na zagrożone zwierzęta oraz chęć promowania trendów, które nie wymagają specjalnego chowu ani zabijania.

Powodem do zmian nie była jedynie chęć ochrony zwierząt, ale również zmiana magazynu na potrzeby nowej publiki, która woli sztuczne alternatywy. Krok Elle jest bardzo odważny i zdecydowany. Mimo tego, że redakcje innych czasopism – jak Vogue, InStyle czy Cosmopolitan – odrzucają edytoriale z futrami w roli głównej, to tylko Elle zabroniło tego stanowczo.

Trend zastępowania materiałów pochodzenia odzwierzęcego sztucznymi alternatywami staje się silniejszy również w uznanych domach mody, jak Gucci, Prada, Balenciaga, Versace czy Burberry. Elle jednak może mieć problemy prawne. Francuska federacja handlowa rozważa złożenie pozwu przeciwko firmie, ponieważ jej krok jest uważany za dyskryminację niektórych marek.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)