Emocjonalne portrety psów autorstwa naszej czytelniczki - Cyntii Zygmuntowicz

Marcin Watemborski: Jak odkryłaś swoją pasję?
Marcin Watemborski: Jak odkryłaś swoją pasję?
Źródło zdjęć: © © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)
Marcin Watemborski

08.01.2017 11:47, aktual.: 08.01.2017 21:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasza czytelniczka - Cyntia Zygmuntowicz - jest studentką 3 roku gdańskiej ASP. Fotografia jest jej pasją. Młoda artystka łączy swoje hobby z miłością do najlepszych przyjaciół człowieka – psów. Cyntia jest jedną z pierwszych czytelniczek, które same do nas napisały i pokazały zdjęcia. Do tego też Was zachęcamy - z przyjemnością będziemy prezentować najlepsze prace naszych czytelników.

Cyntia Zygmuntowicz: Dokumentowałam wszystko wokół mnie. Aparaty były w moim domu od zawsze – tradycyjne i cyfrowe. Z biegiem czasu dostałam swoją pierwszą lustrzankę – robiłam wtedy typowe portrety moim koleżankom oraz fotografowałam wszelkie wydarzenia, imprezy a nawet wesela.

Jak doszło do tego, że postanowiłaś fotografować zwierzaki?
Jak doszło do tego, że postanowiłaś fotografować zwierzaki?© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Wypaliłam się w swojej twórczości. Przez ostatnie 2 lata realizowałam się pod kątem robienia zdjęć tylko i wyłącznie na potrzeby studiów, a zapomniałam o fotografowaniu typowo dla siebie.

Dlaczego psy?
Dlaczego psy?© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Zwierzęta, a przede wszystkim psy, były i są częścią mnie od najmłodszych lat. Od czasu, kiedy dostałam swojego wymarzonego psa, dokładnie 9 lat temu, fotografowałam również jego, ale nie dzieliłam się zdjęciami ze światem. Nigdy nie miałam kontaktu z towarzystwem psiarzy - nie pomyślałam o tym, aby w niego "wejść" i zająć się psią fotografią. Co roku jeździłam na wystawę psów w Sopocie i Gdyni, ale nie interesowało mnie fotografowanie obcych zwierząt.

Kiedy zaczęłaś robić zdjęcia psiaków?
Kiedy zaczęłaś robić zdjęcia psiaków?© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Dopiero od września tego roku, kiedy byłam z aparatem na zawodach o Puchar Bursztynowego Psa w Gdyni, coś się we mnie obudziło, a po ułyszeniu kilku komplementów odnośnie moich zdjęć stwierdziłam, że może warto spróbować.

Udało mi się nawiązać kontakt z osobami posiadającymi psy oraz zaczęłam pokazywać moje prace na Facebooku. Zainteresowanie rosło i rośnie z dnia na dzień, ale nie o to w tym chodzi. Najważniejsze jest to, że mogę połączyć swoje dwie największe pasje i dają mi one ogromną przyjemność!

[h4]Jak wygląda taka typowa „psia sesja”?[/h4]
[h4]Jak wygląda taka typowa „psia sesja”?[/h4]© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Wychodzę z założenia, że dobre zdjęcie można zrobić wszędzie, dlatego umawiam się z właścicielami psiaków po prostu na spacer. Po drodze można znaleźć naprawdę wiele świetnych miejsc! Stawiam na to, aby pokazać psa w jak najbardziej naturalny dla niego sposób, a efekt końcowy, czyli emocje, wyłaniają się z fotografii samoistnie.

Łatwiej fotografuje Ci się psy czy ludzi?
Łatwiej fotografuje Ci się psy czy ludzi?© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Fotografia psów jest zdecydowanie trudniejsza niż fotografia ludzi. Owszem, pies może być wyszkolony, ale zawsze pozostaje w nim coś niespodziewanego, przez co to ja muszę czasem dostosować się do niego.

Na końcu jednak pozostaje niesamowita satysfakcja, że udało się zrobić to upragnione ujęcie. Najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że każdy pies jest wyjątkowy na swój sposób! To właśnie pragnę pokazać na moich zdjęciach.

Fotografia zwierzaków to dla Ciebie bardziej zajawka czy praca?
Fotografia zwierzaków to dla Ciebie bardziej zajawka czy praca?© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Psia fotografia to dla mnie sposób na świetnie spędzony czas. Mam okazję przy tym poznać wielu wspaniałych ludzi, porozmawiać na wspólne tematy oraz sprawić im przyjemność, uwiecznieniem na zdjęciach ich psich przyjaciół.

Zadowolenie właścicieli ze zdjęć oraz widok merdających i "uśmiechniętych" po sesji psów jest dla mnie największą nagrodą.

Jakiego sprzętu używasz?
Jakiego sprzętu używasz?© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)

Fotografuję Nikonem D750. Obiektywy jakich używam, to: Nikkor 50 mm f/1.4, Nikkor 85 mm f/1.8 oraz Tamron 70-200 mm f/2.8.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorki.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorki.© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)
Obraz
© © Cyntia Zygmuntowicz / [Facebook](https://www.facebook.com/CyntiaPhoto/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)