"Enhance it", czyli tajemnicze programy, które występują tylko w filmach

"Enhance it", czyli tajemnicze programy, które występują tylko w filmach

"Enhance it", czyli tajemnicze programy, które występują tylko w filmach
Ola Błażowska
22.08.2010 07:22, aktualizacja: 01.08.2022 15:09

Filmik o tajemniczym tytule "Let's enhance" pojawił się w sieci już dość dawno i stał się całkiem popularny. Jeśli jednak jeszcze go nie widzieliście, zaręczam że warto. Z pewnością również głowiliście się nad magicznymi umiejętnościami programów oraz komputerowych speców, którzy na filmach zawsze potrafią wycisnąć ze zdjęcia więcej, niż ktokolwiek inny. Tam, gdzie kończą się granice ludzkiego rozumowania, zaczyna się kraina, do której kluczem jest proste hasło: "Enhance it!"

Tym bowiem okrzykiem bohaterowie szeregu filmów i seriali sprawiają, że zdjęcia (które zazwyczaj pełnią funkcję ważnych dowodów) za pomocą tajemniczych programów nagle się po prostu "polepszają". Zwiększa się ich rozdzielczość, nasycenie, nagle widoczne stają się nawet najbardziej niedostępne szczegóły. Równie typowym zjawiskiem jest zauważenie na zdjęciu tajemniczego odbicia, to w nim zazwyczaj  - oczywiście po odpowiednim "ulepszeniu" zdjęcia - mieści się odpowiedź na wszystkie zagadki.

Jak widać stereotyp magicznego programu pojawiał się zarówno u McGyver'a, jak i we współczesnych serialach kryminalnych, a także produkcji typowo sci-fi, jak np. Star Trek.

Let's Enhance

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)