Eizo Quick Color Match - automatyczne zarządzanie barwą

Eizo Quick Color Match - automatyczne zarządzanie barwą15.09.2016 12:21
Eizo Quick Color Match - automatyczne zarządzanie barwą
Źródło zdjęć: © © Kuba Kaźmierczyk
Marcin Falana

Eizo podczas targów Photokina zaprezentuje aplikację ułatwiającą uzyskanie zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy nad obrazem cyfrowym, od obróbki do druku.

Wszyscy, którzy próbowali wydrukować zdjęcie, wiedzą, że żeby uzyskać wydruk zgodny z tym, co widzimy na monitorze, musimy poświęcić na to dużo czasu i dysponować sporą wiedzą i sprzętem.

417847555620362098

Eizo wychodzi naprzeciw fotografom i grafikom i stara się ułatwić cały proces zarządzania kolorami. Aplikacja Quick Color Match to rozwiązanie upraszczające system zarządzania barwą, z którego zalet mogą korzystać zarówno hobbyści, jak i profesjonalni fotografowie. Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszystkich urządzeń, od monitora do drukarki, aby ułatwić i przyspieszyć proces obróbki i druku zdjęć.

Quick Color Match Promotion Video

Współpracując z kompatybilnym monitorem serii ColorEdge, oprogramowanie Quick Color Match automatycznie reguluje jego ustawienia, takie jak jasność, wzmocnienie, krzywa gamma oraz przestrzeń barwna (Adobe RGB), a następnie tworzy na ich podstawie profil zoptymalizowany pod kątem konkretnego rodzaju papieru.

Przeciągnięcie i upuszczenie obrazu w oknie Quick Color Match powoduje uruchomienie Photoshopa i automatyczne dopasowanie jego ustawień do wartości zalecanych dla danego rodzaju drukarki i papieru.

Po zainstalowaniu wtyczki Canon Print Studio Pro lub Epson Print Layout oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera profil do wydruku oraz ustawienia koloru i softproofingu zalecane przez Eizo.

Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawy, jak to działa i czy rzeczywiście tak ułatwia i automatyzuje proces doboru profili wydruku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)