EOS Inspector 2 pozwoli ci sprawdzić przebieg migawki twojego Canona i nie tylko

EOS Inspector 2 pozwoli ci sprawdzić przebieg migawki twojego Canona i nie tylko25.07.2018 10:14
EOS Inspector 2 pozwoli ci sprawdzić przebieg migawki twojego Canona i nie tylko

Warto kontrolować stan swojego aparatu. Jeśli jesteście użytkownikami Canonów i pracujecie na komputerach Apple, EOS Inspector 2 to aplikacja, która może wam się przydać. Dzięki niej sprawdzicie nie tylko licznik klatek, ale również szacunkowo zobaczycie ile cykli zostało wam do końca gwarantowanej żywotności oraz sprawdzicie inne parametry.

Niejednokrotnie spotkałem się z tym, że użytkownicy aparatów pytają, jak sprawdzić przebieg migawki – w wielu aparatach jest to możliwe tylko dzięki serwisowi. Tymczasem pojawił się program na MacOS o nazwie EOS Inspector 2. Jest przeznaczony tylko do aparatów marki Canon, a jego twórcą jest rosyjski programista Konstatnin Pawlikin.

417857254092716690

EOS Inspector 2 obsługuje aż 65 różnych modeli aparatów marki Canon (lista). Sprawdzenie przebiegu migawki to nie wszystko. Aplikacja wyświetla nazwę waszego aparatu, numer seryjny, stan baterii przy czym szacuje ilość możliwych do zrobienia zdjęć, jak również informuje o wersji oprogramowania. Interesujące jest to, że EOS Inspector pokazuje dwa stany migawki – robiony bez Live View oraz z Live View. Poniżej znajdziecie pasek oraz informację o poziomie zużycia migawki względem gwarantowanej żywotności mechanizmu.

417857254092847762

Dodatkową opcją jest zmienia danych wewnątrz aparatu, jak: nazwa właściciela, prawa autorskie oraz nazwisko autora zdjęcia. Aplikacja jest dostępna na App Storze w cenie 2.99 dolara dla nowych użytkowników, natomiast dla tych, którzy aktualizują pierwszą wersję jest darmowa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)