”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych

”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych

”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych
Marcin Watemborski
30.04.2017 21:28, aktualizacja: 26.07.2022 18:32

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że we współczesnej branży reklamowej aż roi się od efektów specjalnych. Czasem jednak budżet kuleje i nie możemy sobie na to pozwolić. Całe szczęście, że nowe technologie przychodzą nam z pomocą, a oferowane przez nie rozwiązania niejednokrotnie ratują działanie skazane na klęskę. Ta reklama farby pokazuje, jak ważna jest kreatywność w realizacji zlecenia.

Współczesna technologia pozwala na ogromne zwolnienie ruchu przy zachowaniu bardzo dobrej jakości obrazu. Obecnie jest to podstawą pracy wielu filmowców, którzy kilka lat temu marzyli o takim rozwiązaniu, a ruchy kamer był symulowane przez programy komputerowe.

417850410464991090

Firma Psyop dostała zlecenie na wykonanie reklamy dla firmy Sherwin-Williams. Zadaniem było sfotografowanie kampanii reklamującej linię farb Emerald. Producenci reklamy postanowili sprawdzić przy okazji, do czego nadaje się współczesna technologia. Stworzyli niesamowite ujęcia, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z komputera, aczkolwiek ten nie odegrał tu aż tak znaczącej roli.

Poniżej możecie zobaczyć, jakie rozwiązania zastosowali twórcy reklamy. Trzeba przyznać, że naprawdę dobrze im to poszło!

Mimo tego że sam motyw dwóch cieczy o różnych gęstościach nie jest nowością i w ten sposób powstało wiele abstrakcyjnych prac, dzieło firmy Psyop jest fascynujące. Wędrówka przez subtelnie poruszające się wiry mieszających się farb przywodzi na myśl podróż w kolorowych chmurach.

417850410465384306

System kontroli ruchu kamery, jaki został tu wykorzystany, nazywa się Spike. Jest do niego dołączone oprogramowanie, które umożliwia bardzo dokładne zaplanowanie szybkiego ruchu kamery. Oczywiście na filmiku zakulisowym nie wygląda to aż tak fascynująco jak na efekcie końcowym, ale i tak – czapki z głów! To świetna robota.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)