Epson Stylus Photo R285

Kepifil

03.03.2008 17:45, aktual.: 02.08.2022 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już od jakiegoś czasu fotografia cyfrowa dominuje nad analogową. Efektem tego jest coraz mniejsza ilość posiadanych przez nas odbitek. Dla laboratoriów fotograficznych jest to niedobra wiadomość. Fakt ten z kolei wykorzystują producenci drukarek atramentowych, którzy reklamy swoich produktów kierują w stronę fotografów. Taka jest też drukarka Epson Stylus Photo R285. Jest chyba najtańsza spośród drukarek Epsona (niecałe 300 zł).

Sześcio kolorowa drukarka atramentowa wyposażona została w głowicę drukującą wykonaną w technologii Epson Micro Piezo, pozwala ona regulować wielkość kropli. Technologia Advanced Variable-Sized Droplet Technology dopasowuje wielkość kropli w zależności od ilości i wielkości drukowanych detali. Oferuje nam wysoką jakość druku.

Drukarka posiada sześć oddzielnych pojemników z tuszem co eliminuje konieczność wymiany ich wszystkich w przypadku zużycia tylko jednego koloru jak to ma miejsce w pojemnikach zawierających wszystkie tusze. Podczas ich wymiany drukarka sama wskaże nam, który z nich został wyczerpany.

Technologii RPM (Resolution Performance Management) pozwala uzyskiwać wydruki w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi. Drukarka posiada specjalny podajnik oraz oprogramowanie Epson Print CD które w prosty sposób umożliwa wykonać nadruki na płytach CD lub DVD o średnicy 8 i 12 cm. Zadruk pełnego arkusza A4 bez marginesów zajmuje drukarce ok. 7 min.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)