Epson Stylus Photo R285

Epson Stylus Photo R285

Kepifil
03.03.2008 17:45, aktualizacja: 02.08.2022 11:19

Już od jakiegoś czasu fotografia cyfrowa dominuje nad analogową. Efektem tego jest coraz mniejsza ilość posiadanych przez nas odbitek. Dla laboratoriów fotograficznych jest to niedobra wiadomość. Fakt ten z kolei wykorzystują producenci drukarek atramentowych, którzy reklamy swoich produktów kierują w stronę fotografów. Taka jest też drukarka Epson Stylus Photo R285. Jest chyba najtańsza spośród drukarek Epsona (niecałe 300 zł).

Sześcio kolorowa drukarka atramentowa wyposażona została w głowicę drukującą wykonaną w technologii Epson Micro Piezo, pozwala ona regulować wielkość kropli. Technologia Advanced Variable-Sized Droplet Technology dopasowuje wielkość kropli w zależności od ilości i wielkości drukowanych detali. Oferuje nam wysoką jakość druku.

Drukarka posiada sześć oddzielnych pojemników z tuszem co eliminuje konieczność wymiany ich wszystkich w przypadku zużycia tylko jednego koloru jak to ma miejsce w pojemnikach zawierających wszystkie tusze. Podczas ich wymiany drukarka sama wskaże nam, który z nich został wyczerpany.

Technologii RPM (Resolution Performance Management) pozwala uzyskiwać wydruki w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi. Drukarka posiada specjalny podajnik oraz oprogramowanie Epson Print CD które w prosty sposób umożliwa wykonać nadruki na płytach CD lub DVD o średnicy 8 i 12 cm. Zadruk pełnego arkusza A4 bez marginesów zajmuje drukarce ok. 7 min.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)