Erupcja wulkanu Etna na zdjęciach. Jest piękna i przerażająca jednocześnie

Erupcja wulkanu Etna na zdjęciach. Jest piękna i przerażająca jednocześnie

Erupcja wulkanu Etna na zdjęciach. Jest piękna i przerażająca jednocześnie
Marcin Watemborski
17.02.2021 14:14, aktualizacja: 26.07.2022 14:32

Myśleliście, że rok 2021 będzie spokojniejszy niż poprzedni? Nic podobnego. Na Sycylii właśnie obudziła się Etna. Wulkan nie daje o sobie zapomnieć mieszkańcom i jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na świecie. Te piękne zdjęcia pokazują potęgę natury.

Od późnego popołudnia 16 lutego 2021 roku można obserwować groźne, aczkolwiek piękne zjawisko. Mowa oczywiście o wybuchu wulkanu Etna. Mieszkańcy są przyzwyczajeni do jego aktywności, gdyż ostatnie erupcje miały miejsce w 2017 i 2018 roku.

Na zdjęciach, które szybko zaczęły obiegać media społecznościowe zobaczymy stożek wulkanu i unoszące się tumany dymu – najpierw typowo szarego, a później szaro-pomarańczowego. Poświata to oczywiście sprawka zachodzącego słońca, które zmieniło obudzenie się Etny w niezwykle widowiskowy spektakl Matki Natury.

Nie trzeba było długo czekać, a na zboczu wulkanu pojawiła się ściekająca lawa. Miejscowi fotografowie złapali za aparaty i zaczęli fotografować wydarzenie. Efektem są nie tylko zdjęcia z chwili wybuchu, ale również kadry nocne, na których widać rozgniewaną Etnę. Oczywiście wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa, a 3 wioski u zbocza góry: Linguaglossa, Fornazzo oraz Milo są stale monitorowane. Lotnisko w Katanii na początku zostało zamknięte, lecz niebawem zacznie znowu działać.

Póki co, sytuacja nie jest specjalnie niebezpieczna. Stale trwa usuwanie pyłu wulkanicznego oraz wyrzuconych fragmentów skał. Stefano Banco z Instytutu Geofizyki i Wulkanologii na Sycylii mówi, że aktywność Etny nie jest niepokojąca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)