Ewa Ćwikła, holenderska fotografka, polskiego pochodzenia zdobyła nagrodę National Award w konkursie SWPA 2017

Ewa Ćwikła, holenderska fotografka, polskiego pochodzenia zdobyła nagrodę National Award w konkursie SWPA 2017

Ewa Ćwikła, holenderska fotografka, polskiego pochodzenia zdobyła nagrodę National Award w konkursie SWPA 2017
Źródło zdjęć: © © Ewa Ćwikła
Marcin Watemborski
30.03.2017 06:32, aktualizacja: 30.03.2017 08:32

Ewa zajmuje się na co dzień fotografią dziecięcą, ale nie stroni również od portretów dorosłych. Portret, który wykonała matce swojej klientki zyskał uznanie jurorów największego konkursu fotograficznego na świecie – Sony World Photography Awards.

Kobieta, którą widzicie na zdjęciu, przyszła na sesję zdjęciową ze swoją córką. Podczas sesji, Ewa patrząc na kobietę, doznała niesamowitej inspiracji i bez wahania zapytała ją o możliwość zrobienia jej portretu. Wies, bo tak ma na imię bohaterka fotografii, bez problemu nawiązała współpracę z Ewą i chętnie jej zapozowała.

Fotografka śmieje się, że czasem dobre zdjęcia wychodzą z zupełnego przypadku, jak miało to miejsce tym razem. W karierze fotograficznej Ewy rzadko zdarzało się, że na sesje przychodziły starsze kobiety, co wzmogło ekscytację artystki i sprawiło, że chciała dać z siebie jeszcze więcej.

Sukienka oraz okulary, które ma na zdjęciu Wies, są częściami garderoby samej fotografki. Z opowieści Ewy wynika, że jej bohaterka pozowała, jakby była do tego stworzona, a obie kobiety rozumiały się praktycznie bez słów. Jest to spełnienie tego, o co walczy każdy fotograf portretowy – więź z modelem, która pozwoli osiągnąć niepowtarzalny efekt.

Podczas postprodukcji tego zdjęcia Ewa skoncentrowała się na wydobyciu zmarszczek, które nadały dodatkowego charakteru modelce oraz pokazały jej doświadczenie życiowe. Ta fotografia nakłoniła artystkę do częstszej pracy ze starszymi modelkami. Kilka tygodni po wykonaniu pierwszego zdjęcia fotografka ponownie nawiązała współpracę z Wies i po raz kolejny udało jej się wydobyć piękno starszej kobiety.

Zdjęcie wykorzystane za zgodą autorki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)