National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki

National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki

National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki
Marcin Falana
19.01.2018 11:04, aktualizacja: 26.07.2022 18:10

National Geographic to jeden z najbardziej znanych magazynów na świecie. W tym czasie jego okładki znacznie się zmieniły i przeszło przez nie wiele fantastycznych zdjęć. Tak wyglądał ten proces.

Magazyn National Geographic jest już wydawany od 130 lat. Przez te wszystkie lata wygląd magazynu ewoluował, żeby to zademonstrować Nat Geo opublikowało krótki filmik, który pokazuje zmiany jakie zachodziły na okładkach czasopisma.

See 130 Years of National Geographic Covers in Under 2 Minutes | National Geographic

Jak czytamy w opisie - wygląd magazynu zmieniał się przez lata jednak cel, jakim jest eksploracja świata i wszystkiego, co jest na nim, została ta sama. Zadziwiające jest natomiast to, że w pierwszej połowie filmu nie pojawia się żadne zdjęcie. Dopiero z czasem strona wizualna zaczęła odgrywać bardzo znaczącą rolę.

Obraz

Obecnie National Geographic jest głównie znane ze swoich zdjęć, oczywiście poza poważnymi treściami. Pierwsze zdjęcie pojawiło się dopiero w 1959 roku, do tego czasu National Geographic wyglądało bardziej jak broszura naukowa niż magazyn podróżniczy. Z czasem pismo zaczęło publikować więcej zdjeć, co wyraźnie widać na filmiku. Przybliżyło to czytelnika do prezentowanych tam treści oraz wzmocniło znacznie pozycję magazynu na rynku prasowym, doprowadzając do tego, że stało się jednym z najważniejszych tytułów.

Krotki filmik jest znakiem naszych czasów, gdzie chcemy znów wszystko wokół nas skompresować do szybkiego przekazu, jeżeli jednak chcecie obejrzeć okładki National Geographic na spokojnie to można to zrobić na stronie Coverbrowser.

Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)