Exo GP‑1, czyli jak zamienić GoPro w stylowy aparat

Exo GP-1
Exo GP-1
Marcin Falana

18.09.2015 09:14, aktual.: 26.07.2022 19:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Exo GP-1 to obudowa do GoPro, która nie tylko wygląda stylowo, ale rozszerza funkcjonalność.

Exo GP-1
Exo GP-1

Obudowa Exo GP-1 przypomina klasyczny aparat fotograficzny, jednak poza większym uchwytem daje jeszcze kilka przydatnych funkcji. Przede wszystkim wizjer, który jest dostosowany do kąta widzenia kamerki GoPro dzięki czemu będzie pomocny przy kadrowaniu.

Obudowa oferuje poza tym mocowanie do statywu 1/4 cala oraz mocowanie do akcesoriów typu gorąca stopka. Dodatkowo Exo GP-1 jest wyposażony w skórzany pasek w dwóch rozmiarach na nadgarstek oraz na szyję.

Exo GP-1
Exo GP-1

Pomysłodawcy Exo GP-1 pracują także nad linią filtrów i innych akcesoriów, które poszerzą funkcjonalność obudowy. Dobrym przykładem jest mocowanie do smartfona, który może być zdalnym ekranem.

Exo GP-1
Exo GP-1

Za projektem stoi fotogrf Andy Day, który podczas sesji na Bali zapomniał wziąć aparat i był zmuszony wykonać sesję na GoPro jednak szybko odkrył, że kamerka ma słaby uchwyt i ciężko coś dokładnie skadrować. Postanowił więc uruchomić kampanię społecznościową na platformie Kickstarter. Pierwsze modele Exo GP-1 będą dostępne w cenie 155 dolarów od stycznia 2016.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)