EZCal to aplikacja, która automatycznie skalibruje ekran

EZCal to aplikacja, która automatycznie skalibruje ekran

EZCal to aplikacja, która automatycznie skalibruje ekran
Marcin Watemborski
08.01.2021 14:10, aktualizacja: 06.03.2024 22:25

Kalibracja monitorów jest istotna dla każdego fotografa i grafika. Ludzie nie zajmujący się pracą z kolorem, nie przykładają do niej wagi. Jeden z projektów Samsunga może to zmienić dzięki łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej.

Jednym z projektów wewnętrznych w Samsung C-Lab jest program EZCal. Ta aplikacja mobilna ma służyć do automatycznego skalibrowania kolorów na ekranie telewizora. Jej twórcy obiecują, że dzięki temu wyświetlany obraz będzie zbliżony w odbiorze do kinowego.

Aplikacja jeszcze nie ujrzała światła dziennego, lecz prawdopodobnie będzie ona sparowana z działającym oprogramowaniem Samsunga o nazwie Tizen, które obsługuje łączność między smartfonem, a telewizorem. Biorąc pod uwagę istnienie aplikacji Samsung Smart Things w wersji na iOS, raczej nie będzie do tego potrzebny smartfon tego producenta.

Obraz

Prezentacji pełnych możliwości apki oraz sposobu jej używania spodziewamy się podczas targów CES. Warto jednak wziąć pod uwagę, że projekty prezentowane przez C-Labs rzadko wchodzą w życie, więc EZCal wcale nie musi zobaczyć światła dziennego. Jednak jest to zwrócenie uwagi na ciekawy problem, który znacznie może poprawić komfort użytkowania telewizorów podłączonych do komputerów, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)