Fabryka Tesli od wewnątrz. Operator przeleciał przez nią sportowym dronem

Fabryka Tesli od wewnątrz. Operator przeleciał przez nią sportowym dronem05.04.2022 09:21
Fabryka Tesli od wewnątrz. Operator przeleciał przez nią sportowym dronem

Na pewno nie raz widzieliście zachwycające filmiki, które pokazują nie tylko fascynujące miejsca, ale są popisem umiejętności operatorów dronów. W tym przypadku czeka nas wycieczka po fabryce Tesli w Berlinie. Jest na co popatrzeć!

Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg to niesamowite miejsce. Jest to ogromna fabryka firmy Tesla oddalona od centrum Berlina o 35 kilometrów. Jak można się domyślić, to miejsce jest naszpikowane najnowszą technologią. To właśnie tam są produkowane baterie litowo-jonowe do autonomicznych samochodów Elona Muska oraz popisowy samochód Tesla Model Y.

Sama fabryka została przedstawiona w 2019 roku. Od tamtego czasu dzieje się tam technologiczna magia. Mimo tego, że produkcja nie ruszyła od razu pełną parą i potrzeba było do tego sporo czasu, to samo przygotowanie fabryki do działania było wręcz kosmiczne. Być może nie tak jak cały program SpaceX, aczkolwiek blisko.

Flying Through Giga Berlin

Początkowo zakład miał się nazywać Gigafactory 4, ale został przemianowany ze względu na swoją lokalizację. Pierwsze prace techniczne miały ruszyć na początku 2020 roku, a w 2021 miała rozpocząć się produkcja Tesli Model Y. Ze względu na przesunięcia, Gigafactory Berlin-Brandenburg miała kilkumiesięczne opóźnienie. Fabryka została oficjalnie otwarta 22 marca 2022 roku.

Mimo że oficjalnie Gigafactory Berlin-Brandenburg już działa, to nie ma jeszcze 100 proc. wydajności. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, szczyt ma osiągnąć do końca 2022 roku. Koszt linii produkcyjnej całej fabryki wynosi około 4 miliardów dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)