Facebook i nowa przeglądarka zdjęć z trybem pełnoekranowym

Facebook i nowa przeglądarka zdjęć z trybem pełnoekranowym

Facebook
Facebook
Dominik Herman
02.04.2012 08:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:35

Od kilku dni użytkownicy największego na świecie serwisu społecznościowego, Facebooka, mogą korzystać z udoskonalonej przeglądarki zdjęć opublikowanych w profilach użytkowników i na stronach firmowych.

Dotychczas głównym powodem narzekań wielu fotografów była kiepska jakość wyświetlanych zdjęć. Wprawdzie podczas ładowania plików możliwe było umieszczenie fotografii w wysokiej jakości, jednak domyślnie facebookowa przeglądarka prezentowała mocno skompresowane obrazy w formacie JPEG. Do obejrzenia oryginalnego zdjęcia konieczne było pobranie pliku na swój komputer za pomocą odpowiedniego narzędzia na Facebooku.

Teraz uległo to zmianie. Po kliknięciu na miniaturki zdjęć na facebookowych tablicach, naszym oczom ukaże się obraz w najlepszej jakości, przeskalowany do rozmiarów okna przeglądarki internetowej. Z nowej funkcjonalności skorzystają jednak nie tylko użytkownicy dużych monitorów. Poprawę jakości, wynikającą z użycia mniej skompresowanych plików JPEG, zobaczymy również na mniejszych ekranach.

Dodany został także tryb pełnoekranowy, który można aktywować strzałką w prawym górnym rogu zdjęcia. Jeżeli zdjęcie ma większy format od rozdzielczości ekranowej, zostanie automatycznie dopasowane do rozmiarów wyświetlacza. Jeśli jest mniejsze – pojawi się obraz w oryginalnej rozdzielczości (bez skalowania w górę).

Źródło: Facebook

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)