Facebook prezentuje program, który otworzy ci oczy... na zdjęciu

Facebook prezentuje program, który otworzy ci oczy... na zdjęciu
Monika Homan

21.06.2018 07:33, aktual.: 26.07.2022 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak często zdarza się wam zamrugać dokładnie w momencie robienia zdjęcia? Teraz to już nie problem. Dzięki temu programowi od Facebooka wstawicie otwarte oczy, w miejsce zamkniętych tak, że nikt się nie zorientuje.

Firmy prześcigają się w ogłaszaniu coraz to nowszych algorytmów do edycji zdjęć. Tym razem Facebook opublikował dokument, w którym dzieli się swoimi dokonaniami. Algorytm prezentowany przez firmę wykorzystuje sztuczną inteligencję do retuszowania na zdjęciu zamkniętych oczu.

Obraz
© © Facebook / [research.fb.com](https://research.fb.com/wpcontent/uploads/2018/06/EyeInPaintingwithExemplarGenerativeAdversarialNetworks.pdf?)

System najpierw "uczy się" jak wygląda dana osoba z otwartymi oczami, następnie wstawia parę oczu, które odpowiadają podobnym twarzom w zbiorze treningowym. Jeśli osoba ma specyficzny kształt oczu lub jakieś cechy szczególne, prawdopodobnie efekt nie będzie dobrze odzwierciedlał rzeczywistości.

Obraz
© © Facebook / [research.fb.com](https://research.fb.com/wpcontent/uploads/2018/06/EyeInPaintingwithExemplarGenerativeAdversarialNetworks.pdf?)

Algorytm wciąż jest w fazie rozwoju. Pojawiają się problemy w przypadku oczu przysłoniętych grzywką, osób z okularami lub zdjęć wykonanych pod dużym kątem. Jednak świetnie radzi sobie z pozostałymi zdjęciami.

Podobna funkcja dostępna jest również w Photoshopie Elements, jednak nie sprawdza się ona najlepiej.

zdjęcie źródłowe b) zdjęcie docelowe c) Adobe Photoshop Elements d) technika  ExGAN
zdjęcie źródłowe b) zdjęcie docelowe c) Adobe Photoshop Elements d) technika ExGAN© © Facebook / [research.fb.com](https://research.fb.com/wpcontent/uploads/2018/06/EyeInPaintingwithExemplarGenerativeAdversarialNetworks.pdf?)

Facebook jeszcze nie zapowiedział czy i kiedy udostępni tę funkcję.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)