Robot DJI to zupełna nowość! Dane wyciekły przed premierą

Robot DJI to zupełna nowość! Dane wyciekły przed premierą

Robot DJI to zupełna nowość! Dane wyciekły przed premierą
Justyna Kocur-Czarny
12.06.2019 10:23, aktualizacja: 26.07.2022 15:46

Na kilka godzin przed oficjalną premierą ujawniono specyfikację nowego produktu DJI. Okazało się, że jest to robot typu zrób-to-sam.

Przywykliśmy do tego, że DJI wiedzie prym wśród producentów dronów, tym razem jednak przygotowali coś niestandardowego. RoboMaster S1 to tak naprawdę zestaw zrób-to-sam, z którego otrzymamy robota do walki. Jest to raczej zabawka edukacyjna, niż sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów. Chodzi o to, żeby zainteresować młodzież automatyką i robotyką. Jednak RoboMaster S1 nie musi służyć tylko amatorskiej rozrywce. Fani roboto-dronów na pewno dostrzegą w nim potencjał.

DJI - Meet the RoboMaster S1

S1 jest łazikiem wyposażonym w funkcje podążania wzdłuż ustalonej ścieżki, rozpoznawanie znaczników wizji, tryb śledzenia czy rozpoznawanie gestów i dźwięków. Dzięki dołączonej aplikacji, użytkownicy będą mogli zaprogramować swoje własne funkcje w Scratch 3.0, a ci bardziej zaawansowani w Pythonie.

Po oficjalnej premierze założyciel i prezes DJI Frank Wang poinformował, że RoboMaster S1 powstał z myślą o nowej generacji inżynierów. Ma on za zadanie udowodnić, że tworzenie robotów i programowanie jest nie tylko dla każdego, ale może również dostarczyć sporo satysfakcji i rozrywki.

Niestety urządzenie to nie będzie na razie dostępne w Europie. Jego cena na rynkach azjatyckich i amerykańskich to około 499 dolarów czyli niecałe 1900 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)