Fan wyśledził gwiazdę analizując odbicia miejsc na zdjęciach

Fan wyśledził gwiazdę analizując odbicia miejsc na zdjęciach
Justyna Kocur-Czarny

14.10.2019 09:52, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japończyk napadł piosenkarkę Enę Matsuokę w jej domu. Do miejsca doprowadziły go zdjęcia, które udostępniała w swoich mediach społecznościowych.

Wśród fotografów popularne jest analizowanie odbić w oczach, aby ustalić jakiego światła użyto do wykonania zdjęcia. Beauty dish pozostawia charakterystyczne okręgi, a typowy softbox prostokąty. Często jesteśmy w stanie na podstawie analizy odbić i cieni na zdjęciu ustalić ilu źródeł światła użyto do wykonania ujęcia. Okazuje się, że to nie jedyne informacje, które możemy wyczytać w oczach fotografowanej osoby.

W Japonii doszło do ataku na gwiazdę pop. Napastnik w odbiciu w oczach rozpoznał stację kolejową. Używając Google Street View, zlokalizował miejsce i zaczekał tam na swoją ofiarę. Następnie poszedł za nią do domu, gdzie zaatakował. Zakrył jej usta ręcznikiem, molestował i zranił. Mężczyzna analizował filmy, które gwiazda udostępniała w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się gdzie mieszka. Analizował, jak ustawione są zasłony i jak światło wpada do pomieszczenia.

To ekstremalny przypadek, który pokazuje, jak wiele informacji nieświadomie udostępniamy online. Prawdopodobnie nie masz psychopatycznych fanów, ale być może doświadczyłeś śledzenia i nachodzenia przez osobę, z którą byłeś w związku. Równie niebezpieczne może być zdradzanie informacji o wartościowych przedmiotach, lokalizacji mieszkania i wrzucania zdjęć sugerujących, że wyjechałeś na dłuższy czas. Nie wpadaj w paranoję, ale przemyśl jakie rzeczy wrzucasz do internetu i jak mogą one być wykorzystane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)