Antti Karppinen znalazł fantastyczne postaci w prawdziwym świecie

Antti Karppinen znalazł fantastyczne postaci w prawdziwym świecie
Źródło zdjęć: © © Antti Karppinen / [Instagram](https://www.instagram.com/aliasantti/)
Monika Homan

25.05.2018 12:56, aktual.: 25.05.2018 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dr Strange, Sherlock Holmes, Triss Merigold i Merida Waleczna - co łączy te postacie? Wszystkie znajdziecie w galerii Anttiego Karppinena - fotografa, który we współpracy z costplayerami odtwarza znane postacie.

Antti Karppinen jest fotografem, grafikiem i retuszerem z Finlandii. Mówi o sobie, że należy do nowego pokolenia artystów, dla których wszystko jest możliwe.

Jestem fotografem i grafikiem, ponieważ chcę tworzyć coś wyjątkowego. Coś, co ludzie mogą poczuć. W czasach ery cyfrowej większość imponujących historii będzie opowiedziana za pomocą obrazów. Dlatego opowiadanie wizualnych historii jest moją siłą.

We współpracy z costplayerami, Antti odtwarza na swoich zdjęciach znane postacie z filmów, gier i seriali. Przeglądając jego portfolio, możecie natknąć się na kultowych bohaterów z produkcji Marvela, HBO czy Netflixa. Postacie odwzorowane są z dużą dokładnością, tak, że patrząc na dany obraz nie mamy wątpliwości, kogo przedstawia.

Doctor Strange The Avengers Photoshoot Faroni Cosplay

Za początki costplayu uznaje się lata dziewięćdziesiąte. Najpierw zjawisko to pojawiło się w Japonii i z czasem rozprzestrzeniło się na kraje obu Ameryk i Europy. Costume playing - bo od tego sformułowania wywodzi się słowo costplay - polega na przebieraniu się za różne postaci z fikcyjnego świata animacji, filmów czy gier komputerowych. Za pomocą samodzielnie wykonanych kostiumów, makijażu i fryzury costplayerzy starają się jak najdokładniej odwzorować wizerunek wybieranych przez siebie bohaterów.

Niektóre przebrania wymagają wielu godzin pracy, a costplay staje się dla wielu osób stylem życia. Spotykają się oni na specjalnych konwentach, gdzie aż roi się od przeróżnych kostiumów i rekwizytów.

Costplay podbija serca coraz większej rzeszy ludzi, a w okół tej aktywności powstaje coraz większa społeczność.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)