Felix Hernandez sfotografował resoraki w genialnych scenach akcji

Felix Hernandez sfotografował resoraki w genialnych scenach akcji
Źródło zdjęć: © © Felix Hernandez / [www.hernandezdreamphography.com](http://www.hernandezdreamphography.com/)
Marcin Watemborski

12.07.2017 10:03, aktual.: 12.07.2017 19:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obserwuję działania Felixa Hernandeza od około roku. Zaintrygowało mnie to, w jaki sposób wykorzystuje niewielkie modele do stworzenia interesujących zdjęć. Ten facet naprawdę wie, jak zadbać o dynamikę i światło w fotografii.

W swoim najnowszym cyklu ”Famous Cars” (”Sławne samochody”), Felix Hernandez postanowił wziąć na warsztat modele samochodów ze znanych filmów i tchnąć w nie trochę życia. Jego bohaterami zostały pojazdy ”Pogromców duchów” lub DeLorean z ”Powrotu do przyszłości”.

Obraz
© [www.hernandezdreamphography.com](http://www.hernandezdreamphography.com/)
To hołd dla mojego dzieciństwa, dla wszystkich samochodów z seriali i filmów, które cieszyły mnie w młodości. Ogólny zamysł jest taki, by to samochody stały się głównymi bohaterami tak, byście nie widzieli kierowców.
Obraz
© [www.hernandezdreamphography.com](http://www.hernandezdreamphography.com/)

Pierwszym samochodem, który pojawił się w cyklu Felixa, był General Lee z amerykańskiego serialu komediowego ”Diukowie Hazzardu”, później pojawiły się kolejne znane auta. Praca Hernandeza nie polega tylko na zabawie w Photoshopie, lecz na czymś dużo bardziej wymagającym. Fotograf odpowiednio przygotowuje modele oraz stara się w miarę możliwości wszystkie efekty specjalne wygenerować na planie zdjęciowym. Photoshop służy mu tylko do końcowych szlifów każdego obrazu, więc chylę czoła przed tym artystą!

Obraz
© © Felix Hernandez / [www.hernandezdreamphography.com](http://www.hernandezdreamphography.com/)

Kiedyś, gdy rozmawiałem z Felixem, wspomniał on o tym, że ma obsesję na punkcie szczegółów – nienawidzi zostawiać niczego przypadkowi, a w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia. Artysta często tworzy swoje dzieła na zasadzie fotografowania wielu planów na osobnych zdjęciach i składa je w jedno z warstw. Na potrzeby zdjęć, gdzie symuluje ruch samochodów, podwieszał modele na żyłkach i dodawał poszczególne efekty, jak dym lub iskry.

Obraz
© [www.hernandezdreamphography.com](http://www.hernandezdreamphography.com/)

Ostatnie zdjęcie z cyklu to legendarny DeLorean – marzenie wszystkich mężczyzn. Ten samochód, ze względu na swój futurystyczny wygląd, stał się gwiazdą filmów ”Powrót do przyszłości”. Pamiętam, że jako mały chłopiec marzyłem, by mieć taki samochód i przenosić się nim w czasie. Dzięki pracom Hernandeza te myśli ożyły ponownie.

Behind the Scenes Back to The Future.

Obraz
© © Felix Hernandez / [www.hernandezdreamphography.com](http://www.hernandezdreamphography.com/)

DeLorean, podobnie jak pozostałe samochody, został sfotografowany w studio. Model został odwzorowany w skali 1:18. Felix, tak samo jak wcześniej, dodawał poszczególne efekty na kolejnych zdjęciach, by otrzymać niesamowity obraz.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Więcej zdjęć Felixa znajdziecie na jego stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)