Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata

Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata15.01.2021 14:08
Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata

Agencja kosmiczna NASA niedawno podzieliła się zdjęciami pokazującymi zmiany klimatyczne na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat. Tym razem po to, by zwiększyć świadomość ludzi, zaprezentowała film z mapami ciepła, które pokazują jasno, że klimat ociepla się coraz bardziej, a ostatni rok był rekordowy.

Efekt cieplarniany i zmiany klimatyczne są kwestiami, z których wszyscy zdajemy sobie sprawę. Ekolodzy przestrzegają przed kryzysem klimatycznym od długiego czasu, ale wielu ludzi nie jest świadomych tego, jak to wygląda globalnie. Nie chodzi tylko i zmiany lokalne.

NASA przedstawiła wideo, które pokazuje historię zmian temperatury na Ziemi przez ostatnie 140 lat. Dotychczas wiedzieliśmy, że termometry pokazały rekordowe wartości w 2016 roku. Niestety okazuje się, że rok 2020 wcale nie pozostał w tyle i tym samym przejął koszulkę lidera w tej niechlubnej kwestii.

NASA Finds 2020 Tied for Hottest Year on Record

Instytut Goddarda w Nowym Jorku informuje, że średnia temperatur na świecie wzrosła o 1,02 stopnia Celsjusza (1,84 stopnia Farnheita) względem średniej z lat 1951-1980. Mimo tego, że wydaje się być to małą wartością, skutki możemy obserwować już dzisiaj. Zdjęcia satelitarne jasno pokazują ogromne zalania i znikające w naszych oczach lodowce.

  • Ostatnie 7 lat było najcieplejszymi w historii świata, pokazując trend wzrostowy – tłumaczy dyrektor Instytutu Goddarda Gavin Schmidt. – Nie jest istotne czy konkretny rok był rekordowy, ale liczą się długoterminowe prognozy. Patrząc na przewidywania oraz wpływ człowieka na zmiany klimatu, możemy spodziewać się pobijania kolejnych rekordów – dodaje.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)