Film ”Nowojorska ulica w obiektywie” dostępny za darmo

Film ”Nowojorska ulica w obiektywie” dostępny za darmo

Film ”Nowojorska ulica w obiektywie” dostępny za darmo
Marcin Watemborski
22.11.2018 12:34, aktualizacja: 22.11.2018 13:34

Nowy Jork to miasto fotografii ulicznej. ”Everybody Street” (”Nowojorska ulica w obiektywie”) to dokument, przedstawiający sylwetki najbardziej rozpoznawalnych fotografów Wielkiego Jabłka, m.in. Bruce’a Gildena, Bruce’a Davidsona, Joela Meyeriwitza czy Mary Ellen Mark. Teraz możecie go obejrzeć za darmo!

”Everybody Street”, który w Polsce pojawił się pod nazwą: ”Nowojorska ulica w obiektywie” (uwielbiam polskie nazwy filmów) jest kultowym już dokumentem, który powinien obejrzeć każdy, kto interesuje się fotografią uliczną. Przedstawione tam sylwetki to legendy świata współczesnej fotografii. Reżyserka Cheryll Dunn wykonała naprawdę dobrą robotę.

Everybody Street - Full Movie

Podczas 1,5-godzinnej podróży po Nowym Jorku, naszymi przewodnikami będą: Boogie, Martha Cooper, Elliott Erwitt, Bruce Davidson, Jill Freedman, Bruce Gilden, Max Kozloff, Rebecca Lepkoff, Mary Ellen Mark, Jeff Mermalstein, Jole Meyerowitz, Clayton Patterson, Ricky Powell, Luc Sante oraz Jamel Shabazz. Wszyscy ci fotografowie przyczynili się w znaczy sposób do pokazania tego, jak wygląda współczesny świat.

Cały projekt ”Everybody Street” zaczął się w 2011 roku, kiedy Cheryll Dunn założyła kampanię na Kickstarterze. Zebrała wtedy ponad 45 tysięcy dolarów na realizację filmu. Zajęła ona aż dwa lata, ale naprawdę było warto. Ten film jest dla mnie bardzo wyjątkowy. Pamiętam, że oglądałem go niedługo po premierze i wprawił mnie w osłupienie. Mam nadzieję, że wam się spodoba.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)