Film Objektiv to raj dla miłośników fotografii tradycyjnej

Film Objektiv to raj dla miłośników fotografii tradycyjnej

Film Objektiv to raj dla miłośników fotografii tradycyjnej
Źródło zdjęć: © © Film Objektiv / [Instagram](https://www.instagram.com/filmobjektiv/)
Marcin Watemborski
24.11.2016 07:21, aktualizacja: 26.07.2022 18:45

Mimo tego że aparaty cyfrowe stają się coraz lepsze, fotografia tradycyjna ponownie zyskuje na popularności po zachłyśnięciu się technologią. Dzięki tej wypożyczalni miłośnicy klasycznych aparatów znajdą się w siódmym niebie.

Czy robienie na filmie jest lepsze, czy też nie – to indywidualna kwestia każdego fotografa. Wiadomo, hipsterzy to kochają. Nie ukrywam – ja też wolę film. Zmusza do myślenia i pozwala wyrobić sobie indywidualną estetykę w dość przystępny sposób. Ceny negatywów motywują do używania głowy.

Film Objektiv to wypożyczalnia, która powstała specjalnie dla ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił w fotografii tradycyjnej oraz dla profesjonalistów, którzy chcą sprawdzić niektóre zabawki przed zakupem. Dzięki bogatemu wyborowi – każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli jesteście „dziećmi ery cyfrowej” (jak ja), koniecznie powinniście kiedyś spróbować pobawić się tradycyjnymi materiałami – to naprawdę ogromna frajda i potężna dawka wiedzy. Na pewno dzięki temu polepszy się Wasza technika fotografowania i wyrobią się specyficzne zwyczaje. Zobaczycie z czasem, że zrobienie 36 klatek lub później 12, podczas 1 sesji, może być piekielnie czasochłonne i trudne.

W Film Objektiv pracuje dość specyficzny gość, Adam Ottke, który jest odpowiedzialny za selekcję sprzętu. W zbiorach wypożyczalni znajdziecie m.in.: Canona AE-1 (mój ulubiony mały obrazek), Rollei 35 SE (fajny automacik) lub na przykład Mamiyę RZ 67 Pro (idealny aparat do pracy, cud technologiczny).

Przeglądając kolekcję tej wypożyczalni aż ślinka leci. Chciałbym pobawić się niektórymi aparatami, żeby poznać ich estetykę i być może zdecydowałbym się na zakup któregoś modelu. Wiadomo – zawsze lepiej coś poznać, niż brać w ciemno. Niestety wypożyczalnia znajduje się w Kalifornii i nie godzi się na wysłanie sprzętu za granicę. A szkoda. Mam nadzieję, że w Polsce pojawią się kiedyś podobne wypożyczalnie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Film Objektiv oraz na ich Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)