FiLMiC Pro pozwoli na zapisywanie czystego sygnału HDMI z urządzeń mobilnych

FiLMiC Pro pozwoli na zapisywanie czystego sygnału HDMI z urządzeń mobilnych
10.09.2020 07:56
FiLMiC Pro pozwoli na zapisywanie czystego sygnału HDMI z urządzeń mobilnych

FiLMiC Pro to zaawansowana aplikacja mobilna, która służy do nagrywania wideo. Najnowsza aktualizacja jest czymś, czego pragnęli wlogerzy i streamerzy od dawna. Od teraz będzie można strumieniować sygnał przez złącze HDMI bez problemu.

FiLMiC Pro w wersji 6.12 obsługuje sygnał wyjściowy przez HDMI za pomocą adapterów lub łączności Wi-Fi. Druga opcja jest dostępna tylko dla urządzeń z iOS za pośrednictwem AirPlay. Istnieje również możliwość wykorzystywania wielu smartfonów i zarządzania nimi z poziomu aplikacji, by pokazywać różne kadry.

Ogromną zaletą programu jest współpraca z programami do przechwytywania ekranu, jak OBS Studio, czy też urządzeniami jak ATEM Mini od Blackmagic. Po sparowaniu smartfonów z aplikacją FiLMiC Remote (dostępnej na iOS oraz Androida), użytkownicy będą mogli precyzyjnie obsługiwać każdą kamerę bezprzewodowo. Dzięki temu nie jedna osoba będzie w stanie zarządzać całym studiem, co sprawdzi się z pewnością podczas nagrywania wlogów.

Clean HDMI Out in FiLMiC Pro 6.12.0 🎉 Tutorial & Feature Overview (iOS + Android)

Oprócz nagrywania wideo oraz prowadzenia live streamów, FiLMiC Pro powoli na wykorzystanie smartfona w formie kamerki internetowej przez złącze HDMI. Do tego będzie konieczne jednak osobne urządzenie i oprogramowanie, jak Elgato CamLink 4K (karta wideo na USB).

Ograniczenia w kwestii rozdzielczości są sprawą podłączonego kontrolera. W przypadku tych, działających przez złącze Lightning (Apple) bez problemu osiągniemy rozdzielczość Full HD w 60 kl./s, USB-C pozwoli natomiast na wykorzystanie zalet rozdzielczości 4K/60p. Urządzenia firmy Samsung pracują maksymalnie z sygnałem 4K DCI 60p.

421287411235424315

FiLMiC Pro jest dostępny zarówno na iOS oraz Androida. Cena aplikacji to niecałe 70 złotych. Późniejsze aktualizacje są bezpłatne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)