FiLMiC Pro pozwoli na zapisywanie czystego sygnału HDMI z urządzeń mobilnych

FiLMiC Pro pozwoli na zapisywanie czystego sygnału HDMI z urządzeń mobilnych

FiLMiC Pro pozwoli na zapisywanie czystego sygnału HDMI z urządzeń mobilnych
Marcin Watemborski
10.09.2020 07:56, aktualizacja: 10.09.2020 09:56

FiLMiC Pro to zaawansowana aplikacja mobilna, która służy do nagrywania wideo. Najnowsza aktualizacja jest czymś, czego pragnęli wlogerzy i streamerzy od dawna. Od teraz będzie można strumieniować sygnał przez złącze HDMI bez problemu.

FiLMiC Pro w wersji 6.12 obsługuje sygnał wyjściowy przez HDMI za pomocą adapterów lub łączności Wi-Fi. Druga opcja jest dostępna tylko dla urządzeń z iOS za pośrednictwem AirPlay. Istnieje również możliwość wykorzystywania wielu smartfonów i zarządzania nimi z poziomu aplikacji, by pokazywać różne kadry.

Ogromną zaletą programu jest współpraca z programami do przechwytywania ekranu, jak OBS Studio, czy też urządzeniami jak ATEM Mini od Blackmagic. Po sparowaniu smartfonów z aplikacją FiLMiC Remote (dostępnej na iOS oraz Androida), użytkownicy będą mogli precyzyjnie obsługiwać każdą kamerę bezprzewodowo. Dzięki temu nie jedna osoba będzie w stanie zarządzać całym studiem, co sprawdzi się z pewnością podczas nagrywania wlogów.

Clean HDMI Out in FiLMiC Pro 6.12.0 🎉 Tutorial & Feature Overview (iOS + Android)

Oprócz nagrywania wideo oraz prowadzenia live streamów, FiLMiC Pro powoli na wykorzystanie smartfona w formie kamerki internetowej przez złącze HDMI. Do tego będzie konieczne jednak osobne urządzenie i oprogramowanie, jak Elgato CamLink 4K (karta wideo na USB).

Ograniczenia w kwestii rozdzielczości są sprawą podłączonego kontrolera. W przypadku tych, działających przez złącze Lightning (Apple) bez problemu osiągniemy rozdzielczość Full HD w 60 kl./s, USB-C pozwoli natomiast na wykorzystanie zalet rozdzielczości 4K/60p. Urządzenia firmy Samsung pracują maksymalnie z sygnałem 4K DCI 60p.

421287411050895176

FiLMiC Pro jest dostępny zarówno na iOS oraz Androida. Cena aplikacji to niecałe 70 złotych. Późniejsze aktualizacje są bezpłatne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)