Sony UMC‑S3C - najmniejsza, pełnoklatkowa kamera filmująca w 4K w ciemnościach. Takie rzeczy tylko w Sony

Sony UMC-S3C
Sony UMC-S3C
Marcin Falana

06.04.2016 11:04, aktual.: 06.04.2016 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony zaprezentowała najmniejszą, pełnoklatkową kamerę, która oferuje jakość 4K. Sony UMC-S3C wykorzystuje sensor znany z Sony A7S II i ma oferować najwyższą czułość filmów 4K w swojej klasie.

Sony UMC-S3C to najmniejsza na rynku, pełnoklatkowa kamera 4K, która ma oferować bardzo dobre osiągi w słabym oświetleniu. Poza tym kamera jest bardzo wszechstronna i umożliwia długie nagrywanie oraz 12-megapikselowe zdjęcia w kolorze. Kamera jest dedykowana do monitoringu, filmowania dzikiej przyrody, mapowania krajobrazu, inspekcji czy nadzoru na żywo.

Sony UMC-S3C
Sony UMC-S3C

Urządzenie możliwia nagrywanie filmów 4K (w kolorze) w zakresie czułości ISO 50 - 409600, co pozwala na filmowanie w oświetleniu na poziomie 0,004 lx. Kamera oferuje bagnet E oraz pełnoklatkową matrycę Exmor znaną z A7S II.

Dzięki zaawansowanym systemom redukcji szumu kamera umożliwia nagrywania właściwie w ciemności, jeżeli bierzemy pod uwagę ludzkie oko. Poza tym krótkie czasy migawki umożliwiają wyraźne uchwycenie tekstu i cyfr.

Sony UMC-S3C waży 400 g i łatwo przymocować ją nawet do ruchomych obiektów. Kamera może być obsługiwana przez terminal zgodny z micro USB. Poza zewnętrznym nagrywaniem oferuje możliwość zastosowania karty pamięci 64 GB, co pozwala na nagranie 125 minut materiału 4K.

Upowszechnienie się takich rozwiązań mogłoby rozwiązać odwieczny problem monitoringów, na których jest coś nagrane, tylko często nie wiadomo co, ze względu na słabą jakość i rozdzielczość obrazu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)