Filmy na żywo oraz znikające zdjęcia i prywatne filmy to nowe funkcjonalności Instagrama

Filmy na żywo oraz znikające zdjęcia i prywatne filmy to nowe funkcjonalności Instagrama

Filmy na żywo oraz znikające zdjęcia i prywatne filmy to nowe funkcjonalności Instagrama
Marcin Watemborski
23.11.2016 07:50, aktualizacja: 26.07.2022 18:45

Od czasu wykupienia serwisu Instagram przez koncert Facebook, ten przechodzi bardzo poważne zmiany. Niedawno pisaliśmy o wprowadzeniu „Instagram Stories”, tym razem nowe funkcjonalności jeszcze bardziej przypominają aplikację Snap.

Na Instagramie pojawiły się nowe funkcje – możliwość transmisji na żywo filmów w Instagram Stories oraz opcja dzielenia się znikającymi zdjęciami i filmami w prywatnych konwersacjach Instagram Direct. Czy to nie brzmi znajomo?

Filmy na żywo to nowy sposób na natychmiastowe komunikowanie się z przyjaciółmi. W momencie zakończenia nadawania na żywo wideo znika, dzięki czemu użytkownicy mogą czuć się komfortowo dzieląc się wszystkim, na co mają ochotę.

Aplikacja Snap (dawniej Snapchat) opiera się dokładnie na tych samych zasadach – użytkownicy wrzucają zdjęcia i filmy do „My Story” dla wszystkich użytkowników, które znikają po 24 godzinach lub wysyłają krótkie, maksymalnie 10-sekundowe wiadomości, w wiadomościach prywatnych, które później znikają.

Ciekawy jestem, jak dalej potoczy się kariera Instagrama. Skoro przejął już funkcjonalności biznesowe Facebooka oraz rozwiązania społecznościowe Snapa, co będzie kolejne? Być może w najbliższej przyszłości ujrzymy modernizację desktopowej wersji aplikacji?

Funkcja Instagram Direct jest używana przez ponad 300 milionów osób każdego miesiąca. Dzięki dodaniu opcji znikających zdjęć i filmów dla grupowych i prywatnych konwersacjach w Instagram Direct, Instagram daje ludziom jeszcze pełniejszą kontrolę nad sposobem, w jaki dzielą się treściami z innymi.

Póki co, możemy jedynie przeglądać zawartość kont za pośrednictwem komputera, lecz nie możemy odczytywać ani wysyłać wiadomości ani postować treści. Byłoby to niezmiernym udogodnieniem i myślę, że doprowadziłoby do znacznego rozwoju samego serwisu.

Obraz

Więcej informacji znajdziecie na blogu Instagrama.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)