Filmy z projektu "Silence" zabiorą cię tam, gdzie nic nie zakłóca spokoju

Filmy z projektu "Silence" zabiorą cię tam, gdzie nic nie zakłóca spokoju

Filmy z projektu "Silence" zabiorą cię tam, gdzie nic nie zakłóca spokoju
Źródło zdjęć: © © Casper Rolsted / [Vimeo](https://vimeo.com/282718398)
Monika Homan
31.08.2018 12:03, aktualizacja: 01.09.2018 12:02

Są na świecie miejsca, w których spokój nie jest niczym zmącony, a jedyne odgłosy, jakie słychać, wydaje natura. Te miejsca właśnie przedstawia w swoim projekcie "Silence" Casper Rolsted.

Casper Rolsted jest artystą wizualnym z Danii. Specjalizuje się w timelapsach i fotografii lotniczej. Jego twórczość zrodziła się z miłości do natury, a celem Caspra jest inspirowanie ludzi i pomoc w uświadomieniu ich o naturalnym pięknie wokół nich.

W serii filmów zatytułowanych "Silence" ("Cisza") prezentuje naturę w najczystszej postaci. Żeby w pełni oddać atmosferę miejsc, które odwiedza, komponuje obrazy z dźwiękami natury. Żadna muzyka, ani sztuczne efekty dźwiękowe nie są wykorzystywane w tych filmach. Casper tworzy własną bibliotekę dźwiękową i wykorzystuje nagrane w najbardziej niezakłóconych miejscach materiały.

Rolsted unika wymyślnych przejść i innych efektów specjalnych uproszczając edycję tak bardzo, jak to możliwe.

Projekt "Silence" zrodził się z miłości do niezakłóconych miejsc w przyrodzie i ma na celu zwyczajne dzielenie się nimi z jak największą liczbą osób. Casper chce pomóc innym zakochać się w naturze. Artysta wierzy, że dzięki temu uda się chronić te zapierające dech w piersiach krajobrazy.

"Milczenie Dolomitów" to drugi odcinek jego projektu. Został wybrany jako jeden z najlepszych na Vimeo i otrzymał honorowe odznaczenie Staff Pick. Casper zaleca, żeby zaleźć ciche miejsce, założyć dobrej jakości słuchawki i dać się na chwilę przenieść w to wspaniałe miejsce. Pierwsza część projektu to "Niezakłócona Norwegia", stworzona w ulubionym miejscu Caspera.

Warto poświęcić kilka minut na "Milczenie Dolomitów" lub "Niezakłóconą Norwegię" i na chwilę wyrwać się z codziennego wyścigu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)