Aurora Aperture - nowe filtry UV i polaryzacyjne wykonane z Gorilla Glass 3

Aurora Aperture - nowe filtry UV i polaryzacyjne wykonane z Gorilla Glass 3
Marcin Falana

19.07.2016 11:29, aktual.: 26.07.2022 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PowerUV i PowerCPL to nowa grupa filtrów amerykańskiej firmy Aurora Aperture. Ich znakiem rozpoznawczym jest zastosowanie szkła Gorilla Glass 3, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe.

Jednym z pierwszych akcesoriów, jakie kupujemy po nabyciu aparatu, jest filtr fotograficzny, który będzie chronił przednią soczewkę obiektywu. Większość dostępnych filtrów nie jest jednak bardzo wytrzymała, ponieważ są wykonywane z normalnego szkła.

Aurora Aperture wprowadziła do swoich filtrów szkło utwardzane chemicznie Gorill Glass, które znamy z wielu modeli smartfonów i tabletów. Szkło tego typu jest dużo bardziej wytrzymałe na zadrapania i pęknięcia. Producent twierdzi, że filtry przechodzą test FDA polegający na upuszczeniu na nie metalowej kulki o wadze prawie 16 g z wysokości 1,3 m. Co więcej, filtr UV przeszedł ten test dwa razy z 3,5x cięższą kulką.

Obraz

Poza tym Aurora Aperture chwali się multipowłokami, które pomagają w radzeniu sobie z flarami i refleksami. Filtr UV zapewnia transmisję światła na poziomie 99,6% w porównaniu z najlepszymi filtrami wykonanymi ze szkła optycznego.

Obraz

Filtr polaryzacyjny PowerCPL jest konstrukcją, która ma funkcję zapobiegającą zacinaniu się przy kręceniu. Wykorzystano w nich także specjalną technikę polerownia, którą wcześniej stosowano w serii filtrów PowerXND 2000 i bardzo rygorystyczny proces kontroli przy produkcji. Wszystko w celu osiągnięcia jak najlepszych osiągów optycznych.

Oba filtry oferują cienkie ramki, dzięki czemu możemy je stosować z obiektywami szerokokątnymi. Filtry można nabyć przez platformę Kickstarter. Dostępne średnice to 105 mm, 95 mm, 86 mm, 82 mm, 77 mm, 72 mm, 67 mm, 62 mm, 58 mm, 55 mm, 52 mm, 49 mm, 46 mm, 43 mm, 40.5 mm, 39 mm, i 37 mm. Filtr UV 77 mm kosztuje 82 dolary, a polaryzacyjny 125 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Komentarze (0)