Filtry znane z Instagrama teraz w Lightroomie

© reallyniceimages.com
© reallyniceimages.com
Olga Drenda

19.01.2013 15:45, aktual.: 26.07.2022 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Really Nice Images oferuje pakiet filtrów dla Lightroom, wiernie odtwarzających  efekty dostępne zarówno w starszej, jak i nowszej wersji aplikacji Instagram.

Wszyscy, którym podobają się filtry oferowane przez wciąż popularną aplikację Instagram, zapewne ucieszą się z tej wiadomości - na stronie reallyniceimages.com można zaopatrzyć się w wygodny emulator. Na stronie dostępne są komplety filtrów dla Lightroom zarówno z wersji 1.0, jak i nowszych. Komplet 33 filtrów (rekomendowanych dla plików jpeg/tiff/psd) kosztuje niecałe 30 dolarów, natomiast pojedyncze pakiety dla Instagram v.1 i v 2/3 – niecałe 20. Filtry nie są oficjalnym produktem Instagram, jedynie naśladują efekty znane z tej aplikacji.

[solr id="fotoblogia-pl-63675" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1861,tragedie-i-moda-nie-chodza-w-parze-annie-leibovitz-i-sesja-inspirowana-huraganem-sandy" _mphoto="vogue1-jpg-crop-rectangl-b846c6c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2577[/block]

Chyba najciekawszą funkcją oferowaną przez Really Nice Images jest fakt, że filtry w pakiecie są edytowalne, co w oryginalnej aplikacji oczywiście nie jest możliwe.

Obraz

Edycja „w stylu Instagram” w Lightroomie była już wcześniej możliwa, jak widać na tutorialu zamieszczonym poniżej – choć nie przy pomocy jednego kliknięcia. Propozycja Really Nice Images nie jest też pierwszym pakietem umożliwiającym uzyskanie popularnego efektu retro. Wcześniej podobny pomysł opublikował fotograf Casey McCallister, jednak tu mamy do czynienia z bardziej zaawansowanym produktem, a naśladownictwo jest chyba najwierniejsze.

Instagram Effect in Lightroom 4 |

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)