Finał konkursu Koncertowa Fotografia Roku 2008

Finał konkursu Koncertowa Fotografia Roku 2008

Finał konkursu Koncertowa Fotografia Roku 2008
Krzysztof Basel
13.02.2009 09:54, aktualizacja: 02.08.2022 10:33

Fot. Artur Rawicz / onet.plMetallica, Iron Maiden, Apocalyptica czy The Police - to tylko kilka najważniejszych zespołów, których zdjęcia można zobaczyć w galerii konkursu Koncertowa Fotografia Roku 2008. Ze 100 fotografii przysłanych przez 20 polskich fotografów koncertowych jury wybierze najlepsze. Organizatorzy zapraszają do Klubu Stodoła w Warszawie na finał konkursu, który uświetni występem zespół Tlen. Wstęp wolny i brak ograniczeń dla fotografów ; )

Fot. Artur Rawicz [FotoAmatorszczyzna.blox.pl] / onet.pl

Metallica, Iron Maiden, Apocalyptica czy The Police - to tylko kilka najważniejszych zespołów, których zdjęcia można zobaczyć w galerii konkursu Koncertowa Fotografia Roku 2008. Ze 100 fotografii przysłanych przez 20 polskich fotografów koncertowych jury wybierze najlepsze. Organizatorzy zapraszają do Klubu Stodoła w Warszawie na finał konkursu, który uświetni występem zespół Tlen. Wstęp wolny i brak ograniczeń dla fotografów ; )

Konkurs ?Koncertowa Fotografia Roku 2008? został zorganizowany przez dwóch fotografów koncertowych: Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza. Idea pojawiła się w grudniu, na początku stycznia dopracowany został regulamin i stworzona została strona: www.kfr2008.blox.pl . Celem konkursu była konsolidacja środowiska fotografów koncertowych i oczywiście dobra zabawa.

W szranki stanęło 20 najaktywniejszych polskich fotografów specjalizujących się w fotografii koncertowej, publikujących swoje zdjęcia w ogólnopolskich mediach ( między innymi: Wirtualna Polska, Onet, Teraz Rock, Metal Hammer, Infomuzyka). Każdy z fotografów mógł zgłosić jedynie 5 zdjęć. Wśród prac zgłoszonych do konkursu znalazły się fotografie z koncertów takich wykonawców, jak: Metallica, Iron Maiden, Apocalyptica, The Police, Queen i wielu innych. Zdjęcia wykonane były w Polsce i zagranicą, na pojedynczych koncertach, jak i na festiwalach (m.in. Audioriver, Off Festival, Sziget Festival, Roskilde Festival, Heineken Open?er Festival, Pepsi Vena Music Festival). 100 zgłoszonych do konkursu fotografii ocenianych było przez Jury, w składzie którego znalazły się osoby, zajmujące się na co dzień muzyką i koncertami (dziennikarze muzyczni, organizatorzy koncertów).

WIĘCEJ INFORMACJI: www.kfr2008.blox.pl

Źródło: KFR 2008

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)