FinePix S200EXR: Ssuper zoom od Fuji

FinePix S200EXR: Ssuper zoom od Fuji

FinePix S200EXR: ssuper zoom od Fuji
FinePix S200EXR: ssuper zoom od Fuji
Krzysztof Basel
24.07.2009 07:58, aktualizacja: 02.08.2022 10:22

Matryca Super CCD EXR o rozdzielczości 12 megapikseli, 14,3-krotny zoom optyczny, możliwość rejestracji w RAWach - to główne cechy najnowszej cyfrówki firmy Fujifilm z serii S - modelu FinePix S200EXR. Aparat trafi do sprzedaży prawdopodobnie w sierpniu tego roku w cenie ok 600 dolarów.

FinePix S200EXR: ssuper zoom od Fuji
FinePix S200EXR: ssuper zoom od Fuji

FinePix S200EXR to następca zaprezentowanego w styczniu 2008 roku modeli FinePix S100f. Jest to topowa cyfrówka tego producenta.

W najnowszym aparacie Fuji zastosowano specjalną matrycę Super CCD EXR. Jak podaje producent charakteryzuje się ona wysokimi możliwościami adaptacyjnymi i idealnie współpracuje z wykorzystanym w tym modelu obiektywem Fujinon. Dzięki nowej technice matryc Super CCD EXR, aparat posiada kilka ciekawych trybów:

 • HR - High Resolution  ? rejestruje normalne obrazy z pełną rozdzielczością
 • DR - Wide Dynamic Range ? tryb ten pozwala na wykonanie dwóch fotografii z różnymi parametrami ekspozycji o rozdzielczości 6 megapikseli. Następnie aparat łączy te zdjęcia w jeden obraz i w ten sposób powstaje fotografia charakteryzująca się podobno wyjątkowymi szczegółami - w światłach i cieniach. Z chęcią zobaczę, co to znaczy praktyce.
 • SN - High Sensitivity and Low Noise ? jest to tryb pozwalający na pracę w trudnych warunkach oświetleniowych przy zachowaniu przyzwoitej jakości i małych szumach, jak na cyfrówkę. W jaki sposób? Aparat połączy ze sobą dwa leżące obok siebie piksele i utworzy w ten sposób matrycę sześciu milionów fotodiod. Są one w stanie odbierać właściwą  ilość światła nawet w trudnych warunkach oświetleniowych oferując zarazem niezłą jakość i nieduże ziarno oraz szumy. Przynajmniej tak podaje producent.

W tym ciekawym aparacie zastosowano także obiektyw Fujinon 30,5mm - 436 mm (odpowiednik dla małego obrazka) i światłosile f/2.8?5.3. Ogniskową tego super zoomu można regulować manualnie.

FinePix S200EXR: ssuper zoom od Fuji
FinePix S200EXR: ssuper zoom od Fuji

FinePix S200EXR to pierwszy aparat firmy Fuji z matrycą Super CCD EXR, który oferuje możliwość rejestracji zdjęć w formacie RAW. Cyfrówka pozwala też zapisywanie dwóch zdjęć - w formacie JPEG i RAW. 

Oto główne cechy  Fuji FinePix S200EXR:

 • Matryca Super CCD EXR 1/1.6\ o rozdzielczości 12 megapikseli
 • 14,3-krotny zoom optyczny
 • Tryby EXR
 • Tryb Pro FOcus i Pro Lowlight
 • 5 trybów symulacji filmu
 • Nowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7\ i rozdzielczości 230 tys. pikseli
 • Nowy Inteligentny Flash
 • Ulepszona wydajność baterii - wzrost nawet do 50% w stosunku do modelu FinePix S100FS
 • Możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW

Nie znamy jeszcze polskiej daty premiery oraz ceny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)