Finlandia: Zobacz, jak wygląda raj miłośników aparatów tradycyjnych

Finlandia: Zobacz, jak wygląda raj miłośników aparatów tradycyjnych
Marcin Watemborski

26.09.2019 08:59, aktual.: 26.09.2019 10:59

Mathieu Stern spełnił jedno ze swoich marzeń. Ten zakręcony na punkcie starych ”słoików” fotograf odwiedził siedzibę The Camera Rescue Project, czyli jedną z największych kolekcji starych obiektywów i aparatów. Nic dziwnego, że uśmiech z jego twarzy nie chciał zniknąć.

The Camera Rescue Project to fińska organizacja zajmująca się zachowaniem zabytkowych aparatów dla przyszłych pokoleń. Celem jest znalezienie i zgromadzenie 100 000 historycznych aparatów do 2020 roku. Ciekawe, czy się to uda, ponieważ kolekcjonerzy są ledwie trochę za półmetkiem.

Mathieu Stern jest przyjacielem naszej redakcji i zawsze na bieżąco informuje nas o swoich nowych przedsięwzięciach. Jego największa miłością są stare obiektywy i ich autorskie przeróbki. Na swojej grupie Facebookowej zgromadził pokaźne grono fotografów o podobnych zainteresowaniach. Jeśli chcecie wiedzieć, jak podłączyć do współczesnego bezlusterkowca obiektyw z XIX wieku – nie ma problemu, Mathieu na pewno wam pomoże.

Visiting the Weird Lens Paradise

Nawet, jeśli nie znacie angielskiego, nie martwcie się – w filmiku zobaczycie wiele pięknie zachowanych egzemplarzy rzadkich oraz popularnych aparatów, w tym złotego Rolleiflexa, czyli cudowną lustrzankę dwuobiektywową. Takie smaczki to nie tylko świetny sprzęt, ale również piękna ”biżuteria” fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)