Fińska fotografka stworzyła sukienkę z lodu do sesji upamiętniającej 100‑lecie niepodległości kraju

Fińska fotografka stworzyła sukienkę z lodu do sesji upamiętniającej 100-lecie niepodległości kraju
Źródło zdjęć: © © Suvi Sievila / [suvisievila.com](http://suvisievila.com/icedressthemaidenoffinland/)
Marcin Watemborski

29.03.2017 13:31, aktual.: 29.03.2017 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Finlandia w tym roku świętuje setną rocznicę niepodległości kraju. By to uczcić, fotografka Suvi Sievila postanowiła zrealizować wyjątkową sesję fotograficzną, która będzie prezentowała jej ojczyznę w jak najlepszym świetle. Na zdjęciach znajdziecie piękne krajobrazy krainy lodu oraz… lodową sukienkę!

Na przestrzeni wielu lat kształt granic Finlandii był utożsamiany z kształtem kobiety w zwiewnej sukni, trzymającą jedną rękę wyciągniętą ku górze. Tego elementu nie mogło zabraknąć w sesji na 100-lecie niepodległości mroźnej krainy, realizowanej przez Suvi Sievilę.

ICE DRESS - The Maiden of Finland

Przedsięwzięcie nie było wcale łatwe i planowanie całości zajęło kilka dobrych miesięcy. Fotografka przez 5 miesięcy skrupulatnie opróżniała kartony z mlekiem, by mieć wystarczającą ilość opakowań na duże kostki lodu. Oczywiście musiała również poczekać, aż temperatura spadnie poniżej zera, by lodowa sukienka się nie rozpłynęła. Kiedy przyszedł odpowiedni czas – Suvi od razu wzięła się do pracy.

Obraz

Niestety, gdy fotografka postanowiła zrobić zdjęcia, temperatura jak na złość zaczęła się podnosić i trzeba było pracować w pośpiechu. Niefortunnie się składa, ale fotografując w plenerze, zawsze musimy brać pod uwagę kaprysy matki natury. Na szczęście artystce udało się zrobić wymarzone zdjęcie tuż przed tym, nim lód się rozpuścił.

Obraz

Efekt całego projektu jest przecudowny. Wszystko wymagało od artystki wielu miesięcy przygotowań i wyrzeczeń, ale końcowe zdjęcie powala na kolana. Dzięki wytrwałej modelce, Belindzie Nieminen oraz wizażystce Satu Sirelius, powstało piękne dzieło, będące symbolem współczesnej Finlandii.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na blogu Suvi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)