Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 01

photo sharing
photo sharing
Kepifil

19.02.2008 22:12, aktual.: 02.08.2022 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Codzienne w serwisie Flickr - serwis internetowy stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych online - pojawiają się dziesiątki tysięcy zdjęć. Najlepsze z nich, dzień po dniu możemy przeglądać wg. kalendarza umieszczonego w serwisie. Nie wszyscy autorzy godzą się na upublicznianie ich w innych serwisach, jednak większość nie widzi w tym problemu. Wielu z nas przeszukuje wiele podobnych serwisów w poszukiwaniu inspiracji. Postanowiłem więc przygotować subiektywny przegląd zdjęć tygodnia umieszczonych w tym serwisie. Zapraszam do oglądania.

10 luty

Doskonałe zdjęcie. Kobieta w trakcie skoku a w tle zachodzące słońce. Niewielu fotografów potrafi wykorzystywać tylne światło dlatego to zdjęcie jest dla mnie wyjątkowe. Jednak nie tylko z tego powodu. Aby wykonać to zdjęcia trzeba było uchwycić właściwy moment - czytaj zamrozić ruch - fotografowanego obiektu, czyli w tym wypadku skaczącej kobiety.

Originally uploaded by Hernan P.

11 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Ră??ő??ă [Q8]*

Mając w pamięci niedawne Walentynki nie mogłem pominąć zdjęcia. Jak niewiele trzeba żeby zrobić takie zdjęcie. Trochę piasku i pomysł aby napisać coś na plaży. Mam wątpliwości czy zdjęcie zostało zrobione o poranku czy podczas zachodu słońca.

12 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by OneEighteen

Dobre zdjęcie, zrobione we właściwym momencie. Fotograf aby uzyskać taki kolor nieba wybrał się podczas zachodu słońca. Używał obiektywu 200mm aby odpowiednio ułożyć warstwy błękitnego nieba, niebieskich gór i kawałka nieba które dzięki zachodzącemu słońcu uzyskało wyblakły pomarańczowy kolor.

13 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by SnoopDong

Rewelacja! Nie wiem jak udało się autorowi uzyskać zatrzymanie ruchu deskorolkowca przy konieczności uzyskania dobrego oświetlenia, a widać że było to późnym wieczorem i lampy się już świeciły.

14 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by ya7obeelk

To kolejny świetny pomysł na walentynkowe zdjęcie. Wystarczyło pudełko zapałek, pomysł i umiejętność właściwego dobrania przysłony aby uzyskać efekt małej głębi ostrości. Zastanawiam się jak inaczej można przedstawić miłość w walentynki?

15 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by xtremist

Kolejny przykład dobrego wyczucia i naciśnięcia migawki we właściwym momencie. Gdzie indziej mogłoby się patrzyć to dziecko niż do góry gdy śnieg pada na ziemię? Płatki śniegu są mało wyraźne, ale jest to zamierzony efekt uzyskany dzięki ustawieniu odpowiedniej przysłony i skupieniu ostrości na dziecku.

16 luty

photo sharing
photo sharing

Podejrzewam, że nigdy w życiu nie będę miał okazji zrobić takiego zdjęcia. Zapewne autorem jest jakiś weterynarz biorący udział w porodzie tego maleństwa. Fajnie współgra białe tło z rękawiczką. Wiecie co za zwierzak jest na tym zdjęciu?

Originally uploaded by Sara_B3

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)