Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć 16
01.06.2008 10:00, aktual.: 02.08.2022 11:13
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!
Originally uploaded by Phil Sharp.
Na tym zdjęciu możemy wyróżnić trzy plany. Zazwyczaj w fotografii pierwszy plan powinien być najważniejszy. Powinien skupiać uwagę widza. Jednak ktoś mądry kiedyś napisał, że zasady trzeba łamać, a efekt tego widać na tym zdjęciu. Pierwszy plan stanowi mężczyzna który jest niewyraźny bowiem fotograf skupił się na ostrej karuzeli w tle, trzeci plan stanowi natomiast lecący samolot. Odwrócenie kolejności planów spowodowało ciekawe niestandardowe ujęcie.
Zakręceni
Originally uploaded by g. s. george
Podoba mi się motyw wykorzystany na tym zdjęciu czyli kręcącej się karuzeli. Jednak to zdjęcie spróbowałbym zrobić na dłuższym czasie aby było większe wrażenie ruchu. Choć z drugiej strony gdy przyjrzymy się uważniej, na górze zdjęcia doskonale widać, jak osoby siedzące w karuzeli poruszają się razem z nią, gdy spojrzymy na dół zdjęcia widzimy bardziej statyczne postacie.
Fala
Originally uploaded by www.sardelis.com
Fala na tle zachodzącego słońca. Zachód słońca na zdjęcia kojarzy nam się na zdjęciach ze stoickim spokojem. Szkoda, że na tym zdjęciu prawie wcale nie widać zachodu słońca, bowiem to zdjęcie przełamałoby pewien stereotyp myślenia o zachodach słońca (przynajmniej mój ; )) Myślę o wakacjach nad morzem, chciałbym spróbować zrobić podobne zdjęcie, ciekawe czy mi się uda? Wystarczy chyba teleobiektyw, no nie? A może nawet nie, ma ktoś doświadczenia w zdjęciach podobnego typu?
Światło, Nauka i Magia
Originally uploaded by J-Chan
Zastanawiasz się zapewne skąd wzięły się te promienie wokoło książki, przypominające ruch jakiejś wstążki. To zdjęcie powstało dzięki technice zwanej malowanie światłem. Cały myk polega na tym, że nastawiamy długo czas naświetlania, i świecimy latarką, laserem bądź czymś innym świecącym wokoło książki. Matryca rejestruje przemieszczanie świecącego się punktu z czego powstaje świecąca wstęga.
Wypij mnie
Originally uploaded by shadow.romance
Podoba mi się to zdjęcie. Można powiedzieć, że jest kuszące, ale z drugiej strony subtelne. Jest to zestawienie martwej natury z żywym organizmem. Zdjęcie jest ciekawe tematyczne bowiem można snuć wiele interpretacji na jego temat.
Diabelski młyn
Originally uploaded by Squid Vicious
Większość sytuacji zdjęciowych ma co najmniej sześć możliwych kombinacji przysłony i czasu naświetlania, które dadzą poprawną ekspozycję. Ale zwykle tylko jedna z nich będzie kreatywną prawidłową ekspozycją - pisał Bryan Peterson. Sfotografowany na tym zdjęciu diabelski młyn a obok ruchliwa ulica dały bardzo ciekawy efekt. Można było zatrzymać ruch i spróbować ukazać wszystko ostre, ale byłoby to mało ciekawe zdjęcie, ale fotograf uznał, że pozwoli światu pożyć, zanim puści spust migawki. Dobry wybór.
Medytujący mnichowie
Originally uploaded by hcchoo
To zdjęcie ma w sobie niesamowity, niebagatelny klimat. Jest na nim troje mnichów medytujących w spokoju pod drzewem na kamieniach. Widać, że jest to gęste drzewo, zapewne gęsty las. Jednak przez liście drzew przebijają się promienie słońca. Zastanawiam się tylko jak udało się zrobić zdjęcie o tak doskonałych kolorach? Ciężko w takich warunkach dobrze zmierzyć światło i właściwie dobrać przysłonę i czas naświetlania. Może to efekt działania filtru polaryzacyjnego?
Po prostu wieża
Originally uploaded by kaly-licious
Gdy widzę takie zdjęcia zastanawiam się zawsze czy w kadrze nie ma zbyt dużo wolnego miejsca, czy ta prostota na zdjęciu nie jest tandetna? Pewnie bym tak pomyślał i o tym zdjęciu gdyby, nie to że jest mały detal, mała chmurka dodająca smaczku zdjęciu. Jeszcze wrócę słowem do tych co mówią, im mniej widzisz tym więcej się domyślasz i tym bardziej jesteś ciekaw, co powoduje że zatrzymujesz się przy danym zdjęciu. Wrócę żeby zapytać co wy o tym myślicie - prostota lepsza?