Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 02

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 02

photo sharing
photo sharing
Kepifil
25.02.2008 15:51, aktualizacja: 02.08.2022 11:20

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, "po cichu" je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Nie wszyscy autorzy godzą się na upublicznianie ich zdjęć w innych serwisach więc zaglądam na Flickr, gdzie większość zdjęć można publikować na swoich stronach. Zapraszam do oglądania!

17 luty

Originally uploaded by br.

Ostatnio próbowałem zrobić zdjęcie pary wydobywającej się z garnka z gotującą się zupą. Nie najlepiej mi to wyszło, a to z prostego powodu: biała para nie była wyraźna na jasnym tle. Dlatego wybrałem to zdjęcie. Autor uchwycił dym papierosowy na ciemnym tle, tworząc niesamowity klimat zdjęcia. Na tym zdjęciu widać, że umie korzystać ze światła i cienia. Brawo!

18 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by caroline?

Nie wiem czy zauważyliście, ale kobiety są częściej tematem zdjęć niż mężczyźni. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu są piękniejszą płcią. W tym zdjęciu jednak urzekł mnie kolor wody w basenie, który w połączeniu z bliźniaczkami (tak przypuszczam), tworzą fajną kompozycję w temacie siesty, wakacji czy po prostu wolnego czasu.

19 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by isofoto(iso-50)

Zdjęcie zatytuowano "koniec drogi". Zostało zrobione w Kornwalli - półwyspie na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii. Zdjęcie zawiera w sobie ciekawe linie geometryczne, tworzone przez: samochód, linie na drodze, linie horyzontu. Ciekawa, udana kompozycja.

20 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by jonSpot

Pierwsze wrażenie jakiego doznałem po obejrzeniu tego zdjęcia było bardzo pozytywne - zachwycające. Potem zacząłem się zastanawiać czy nie jest to przykład dobrej pracy w programie graficznym. Jak autorowi udało się uchwycić ptaki w takiej pozycji, przecież one obijają się skrzydłami! To jednak nie to. Autor używał obiektywu o długości 70-200 i po prostu udało mu się złapać dopiero co wzlatujące w powietrze ptaki. Zdjęcie zostało zrobione na parzy w Mississippi.

21 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by DriftN2Forty

Przepiękna scena! Krajobraz niczym wyjęty z kadru filmowego prezentujący zapomniane części świata. Zachodzące słońce, most i chmury tworzą niepowtarzalny klimat. Autor zdjęcia opisuje, że wracając z pracy po prostu zatrzymał się i zrobił zdjęcie. No i ma, a ja mam mu czego pozazdrościć ; )

22 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by jimheid

Zwierzęta od zawsze są wdzięcznym tematem do robienia zdjęć. Tutaj zostało przedstawione spotkanie niskiego jamnika z większym przedstawicielem psiej rasy. Dobrze, że zostało wykonane z perspektywy niższego psa inaczej scena straciłaby na swym uroku.

23 luty

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by slimmer_jimmer

To zdjęcie jest dla mnie frapujące. Zostało zrobione tradycyjnym aparatem na klisze. Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn, którzy są na wycieczce w Londynie. Pomiędzy nimi świeci słońce. Muszę przyznać, że takiego efektu aparatem cyfrowym nie da się osiągnąć. A może się mylę?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)