Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 04

Flickr: Subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 04

photo sharing
photo sharing
Kepifil
09.03.2008 22:35, aktualizacja: 02.08.2022 11:19

Codziennie, jak zapewne większość z was przeglądam zdjęcia w internecie. Te, które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. Gdy przyglądnąłem się zdjęciom w tym tygodniu, to wydaje mi sie, że marzy mi się odpoczynek. Są to same widokówki. Zrobione zostały zazwyczaj o wschodzie bądź zachodzie słońca. Doświadczeni fotografowie wiedzą że najlepsze światło pojawia się rano kiedy wszyscy śpią lub wieczorem gdy pora jest na kolacje.

2 marca

Originally uploaded by Erasmus T

Cudowny widok, świetna widokówka, to niebo w dodatku odbijające się w tafli nieruchomego jeziora. Na zdjęciu widać ogromną gamę barw. Świetny strzał w idealnym momencie. Zdjęcie przedstawia otoczenie zamku w Scotney blisko Lamberhurtst w Kent, w wielkiej Brytanii.

3 marca

Originally uploaded by jonwild

photo sharing
photo sharing

Fantastyczna geometria! Rury biegnące w głąb fotografii a nad nimi łuk wykonany z innej metalowej rury. Po lewej pola, górą widać niesamowite chmury. Mam jedno pytanie: gdzie to jest, też chciałbym to sfotografować!

4 marca

Originally uploaded by rasone

photo sharing
photo sharing

Widzicie jak szybko przemieszczają się chmury na tym zdjęciu? Zdjęcie zostało zrobione chwilę po zachodzie słońca dzięki czemu autor mógł uzyskać takie barwy. Oczywiście użył również filtru polaryzacyjnego na obiektyw. Od zawsze zastanawiam się czy używania filtrów to jeszcze fotografia rzeczywistości czy wstęp do Photoshopa?

5 marca

Originally uploaded by kenyai

photo sharing
photo sharing

Zdjęcie zrobione podczas zachodu słońca nad jeziorem Balaton na Węgrzech. Cóż można powiedzieć o tym zdjęciu? Kto rano wstaje temu pan Bóg daje. Wspaniały strzał!

6 marca

Originally uploaded by kenyai

Originally uploaded by fabbriciuse

photo sharing
photo sharing

Bardzo ładna kompozycja! Właściwie mam problem czy jest to wschód czy zachód słońca, jednak skłaniam się ku temu drugiemu. Ciekaw jestem czy zbieżność ludzi na zdjęciu z linią odbijającego się od wody słońca jest przypadkowa?

Originally uploaded by ???? Salim

7 marca

photo sharing
photo sharing

Wschodzące słońce namalowało pięknym złotym kolorem to zdjęcie. Odbiło swój kolor i jego odcienie na wodzie, chmurach i niebie. Pomyśleć tylko, że taki widok można by oglądać codziennie rano. Ciekawe jak długo by zachwycał?

8 marca

Originally uploaded by Bob West

photo sharing
photo sharing

Wschodzące słońce zabarwiło dolne chmury. Kolejne zdjęcie na którym przemieszczają się szybko chmury. Zastanawiam się jak wyglądałoby to zdjęcie w nocy oświetlone księżycem?

Coś ode mnie

Originally uploaded by j@cek

photo sharing
photo sharing

Kadr ten jest przykładem fotografii martwej natury, czyli przedstawienia w ciekawy sposób przedmiotów, rzeczy itd.

Jednak to zdjęcie jest żywe!

Albo przynajmniej sprawia takie wrażenie. Mały miso stoi na swoich łapkach i sprawia wrażenie, jakby wybierał się w podróż po dziwacznej krainie. To czerwone podłoże i bliżej nieokreślona przestrzeń którą ma za plecami to nie powierzchnia marsa tudzież innej planety rodem ze świata zabawek tylko fragment koca na mojej sofie. Zdjęcie zatytułowałem "podróż" i pomimo, że jest zupełne odmienne od tych przedstawionych powyżej to jednak wpisuje się w temat. Chyba faktycznie przydałby się jakiś urlop...

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)