Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 05

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 05

photo sharing
photo sharing
Kepifil
20.03.2008 17:49, aktualizacja: 02.08.2022 11:18

Jak większość fotografów tak i ja przeglądam codziennie setki zdjęć w internecie. Często buszuje po serwisie flickr, a te które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. W tym tygodniu zainteresowały mnie zdjęcia o nietypowych barwach. Czasem wydają się wyblakłe, przez co w pewnym sensie są niezwykłe, ciesze się mogąc obserwować przejścia tonalne pomiędzy kolorami. Aby zapanować nad walorami tonalnymi zdjęciami zazwyczaj stosuje się "kolorowe okulary", czyli filtry. Na zdjęciach poniżej to natura namalowała swe barwy.

9 marca

Originally uploaded by Mario.Q

Właściwie można powiedzieć, że jest to zwykłe czarno-białe zdjęcie. Ale nie, nie jest zwykłe! Może nie zachwyca swoją oryginalnością, jednak ma w sobie klimat, który na zdjęciach bardzo lubię. Zrobione jako czarno-białe świetnie podkreśla tony pomiędzy czernią i bielą. Pomimo, że nie rzadko fotografuje nocą, to zawsze uzyskuje jakiś mniej lub bardziej przewidziany efekt. Z jednej strony jest to denerwujące, z drugiej bardzo fascynujące.

 

 

10 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by m u t a r i

Fotografia portretowa nie jest łatwa. Ważne w niej nie tylko jest wyraz twarzy, ważne jest aby podkreślić bądź ukryć jej rysy. Nie mniej ważne jest oświetlenie i tło. Kolor zazwyczaj rozprasza, dlatego fotografia portretowa często jest czarno-biała, jednak tu... tu jest inaczej. Na tym zdjęciu kolor łączy się z odcieniami czerni i bieli. Po prostu ładny portret, ładnej dziewczyny, ale to przecież jest kwestia gustu, no nie ; )

 

 

 

11 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by turbojoe

Najbardziej fascynujące na tym zdjęciu jest kształt, który odbił się na niebie. Szkoda, że fotograf nie uchwycił również odbicia tego kształtu na tafli wody, nie mniej jest to dobre zdjęcie. Cieszyć może wiele barw na tych zdjęciu, mało intensywnych przez co zdjęcie jest wyjątkowe.

 

 

 

 

12 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by rocio*

Zawsze chciałem zrobić podobne zdjęcie, ale jakoś nigdy się tak nie składa żebym znalazł mlecz i mógł go sfotografować, bo albo nie mam aparatu albo pada deszcz albo nie ta pora roku, i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo. Takie zdjęcie nie jest trudno zrobić, ale jak uzyskać takie pośrednie barwy? Nie za intensywne, nie za wyblakłe. Pora dnia?

 

 

 

 

 

13 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by andertho

Właściwie czasami patrząc na zdjęcia, takie jak to wydaje mi się, że jego autor był w odległej krainie rodem z tysiąca i jednej nocy. Wydaje mi się, że nigdy nie będę mógł widzieć czegoś podobnego. Pierwsze wrażenie jakie miałem widząc to zdjęcie, to że jest to efekt sepii. Ale jak pisze autor w komentarzach, jest to naturalny kolor jaki mu wyszedł podczas fotografowania.

 

 

 

 

 

14 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by g r e e n g a g e

Bardzo ładna czarno-biała kompozycja. Zadziwiające jest efekt, który stworzyły fale zalewające piasek na plaży, a potem szybko wracając w głąb morza, potęguje on efekt grubych, ciężkich chmur. A zresztą co ja tam będę pisał, zapytam się wprost: czy wam też się podoba to zdjęcie?

 

 

 

 

 

 

15 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by J-Pierre

Zdjęcie o takiej barwie tonalnej wyraża spokój. Kolor jest bardziej żywy i niespokojny. Jeśli więc chcemy uchwycić spokój taki jak ten na tym zdjęciu wybierzmy się bardzo wcześnie rano zanim wzejdzie słońce i zakłóci swą barwą pożądany przez nas spokój.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)