Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 06

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 06

photo sharing
photo sharing
Kepifil
25.03.2008 00:21, aktualizacja: 02.08.2022 11:18

Jak większość fotografów tak i ja przeglądam codziennie setki zdjęć w internecie. Często buszuje po serwisie flickr, a te które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. Zazwyczaj gdy przyglądnę się zdjęciom z danego tygodnia układają mi się w jakiś cykl tematyczny bądź określony typ związany z techniką wykonania zdjęcia. Tym razem jest inaczej. Ot po prostu zestawienie ciekawych, ładnych po prostu fajnych zdjęć.

16 marca

Originally uploaded by ubiquity_zh

To co podoba mi się na tym zdjęciu to jego dwuznaczność. Z jednej strony pokazuje spokojnie siedzącą kobietę, która czyta książkę, a z drugiej jakiś człowiek przechodzi obok. Fotografowi na jednym zdjęciu udało się zatrzymać ruch, i go pokazać. Szczerze mówiąc widziałem podobne zdjęcia w sporcie, gdzie jeden pędzi a drugi ogląda ... pomimo tego to zdjęcie wydaje mi się wyjątkowe ... może to kompozycja? A może coś innego, ktoś mi podpowie?

17 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by macrocurry

Grupa przyglądająca się posągowi na poziomie ud. W większości złożona jest z pań, które niejedno w życiu widziały, jednak dalej są zainteresowane poznawaniem nowego. Lubię zdjęcia na których pokazana jest dwuznaczność. Potrafią zastanowić, śmieszyć, zatrwożyć. Mówiąc prościej zdjęcie mówi samo za siebie, w wielu językach, do każdego inaczej.

18 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by [ Aaron ]

Właściwie woda na tym zdjęciu zamieniła się w gęstszą ciecz, o barwie zbliżonej do koloru mleka. Cud? Nie to celowy efekt, a w dodatku powtarzalny. Wystarczy filtr na obiektyw dłuższy czas naświetlania, a woda na zdjęciu zmieni swoją gęstość. Heh... już nie mogę się doczekać, kiedy ja wypróbuje taki efekt.

19 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by harry.1967

Czy wiesz jak może wyglądać zestawienie zabawki z prawdziwą rzeczywistością? Nieraz bardzo realnie, innym razem śmiesznie. Podobnie jest na tym zdjęciu kontrast zabawki która jest w pewnym sensie sztuczna pomiędzy rzeczywistością którą w tym momencie tworzy biała linia i bliżej nieokreślony krajobraz.

20 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by premmahtani

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam burze, szczególnie te z piorunami. Niestety jakoś nie miałem nigdy okazji zrobić zdjęcia piorunom. Teraz mieszkam zbyt nisko i mam zbyt nieciekawy widok, aby spróbować zrobić takie zdjęcie. Jednak jak się chwilę zastanowię, to nawet w dobrej lokalizacji, ciężko by było zrobić takie zdjęcie. Błysk nie trwa wiecznie oraz nie wiadomo kiedy nastąpi. Na razie pozostaje mi tylko oglądać zdjęcia "burzy natury", może kiedyś będę mógł się pochwalić własnym...

21 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by the other Martin Taylor

Technologiczna wesoła twarz : ) Mamy dwa aparaty, które udają oczy, słuchawki imitujące policzki, mikrofon jako nos i usta, głośniki jako uszy? Ciekawy pomysł, ciekawe wykonanie. W kolorze to zdjęcie nie wyglądałoby już tak dobrze. Autor zdjęcia opisał je jako robot Myszka Miki.

22 marca

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Oregon Hiker

Dopiero co wynurzający się księżyc znad lasu, pagórka etc. Bardzo podoba mi się na tym zdjęciu, że wygląda jak studyjne. Oczywiście fenomenalny jest widok drzew podświetlonych od tyłu co sprawia, że nie widzimy ich naturalnych kolorów tylko czarną sylwetkę. Podoba mi się również kolor księżyca, który nie jest biały, ale ma lekko pomarańczowe zabarwienie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)