Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 09

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 09

photo sharing
photo sharing
Kepifil
14.04.2008 11:58, aktualizacja: 02.08.2022 11:17

Jak większość fotografów tak i ja przeglądam codziennie setki zdjęć w internecie. Często buszuje po serwisie flickr, a te które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. Zazwyczaj jak przyglądnę się zdjęciom, które wybrałem wyłania się jeden motyw. W tym tygodniu nie wyłoniło się nic szczególnego, po prostu a może aż ciekawe zdjęcia.

6 kwiecień

Originally uploaded by sorakirei

Chyba nietrudno odgadnąć co mnie urzekło w tym zdjęciu. Dym unoszący się z kominów tej fabryki, uchwycony dzięki długiemu czasowi otwarcia migawki tworzy niesamowitą, magiczną a może bajkową atmosferę. Choć jest to zwykła szara codzienność, ale jakże ona potrafi być dzięki fotografii ciekawa!

[Sony DSC-P120; czas 15 sekund; przesłona f/5.6; obiektyw 7.9 mm; ISO 400]

7 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Rev Dan Catt

Niekonwencjonalne ujęcie. W kadrze widać uchwyconą w obrocie deskę a na chodniku cień zapewne właściciela deski. Szkoda, że nie widać całej jego postaci. To zdjęcie może posłużyć za inspirację dla mnie, a może i dla kogoś również ; )

8 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Atook

Niesamowite ujęcie. Jak temu człowiekowi udało się "wstrzelić" w taki moment? Fala a w tle słońce. Gdzie zmierzył światło? Ile miał wcześniej prób nieudanych? Jak to zrobił takim aparatem?

[Canon PowerShot A85; czas: (1/500); f/8; obiektyw 5.4 mm]

9 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Vv_7879

Nietypowy portret. Ukazuje tylko kontury twarzy palacza. Wskazuje na to dym, który unosi się wokół twarzy tego mężczyzny. To zdjęcie nie ma wielu kolorów, tym bardziej ciekawe, że fotografujący wyeksponował kolor włosów mężczyzny.

[Canon EOS 400D Digital; czas: (1/1250); f/5.6; 49 mm; ISO 400]

10 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by asmundur

Aby zrobić dobre zdjęcie ważna jest kompozycja, nie mniej ważna jest ekspozycja ale także i fotografowany obiekt. Na tym zdjęciu możemy zobaczyć, że fotograf wykorzystał wszystkie te atuty. Uchwycił niesamowity kolor łyżki koparki na tle nieba i białego budynku z którego unosi się dym. Zdjęcie nosi tytuł "Płonący metal" i faktycznie sprawia takie wrażenie.

11 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by [[ Yuga ? Sunshine ]/](http://www.flickr.com/people/illbethesun/)

Wiecie dlaczego chciałbym mieć "długi" obiektyw? M.in po to abym mógł zrobić takie właśnie zdjęcie! Jeden z fotografów światowej sławy mówił, że jeśli nie zrobiłeś dobrego zdjęcia to nie byłeś wystarczająco blisko. W tym wypadku można by odwrócić tę zasadę, bez teleobiektywu się nie obejdzie.

[Nikon D80; czas: (1/50); f/3.5; obiektyw 105 mm; ISO 200]

12 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by cinquecentoquattordici

Fascynujące zdjęcie. Często aby zrobić podobne wystarczy bystre oko, trochę spostrzegawczości. Podoba mi się. Niby nic w nic specjalnego, niby banalne, ale te chmury uchwycone we właśnie jednym lustrze...

[Nikon D50; czas: (1/1000); f/8; obiektyw 130 mm]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)