Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 10

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 10

photo sharing
photo sharing
Kepifil
20.04.2008 15:28, aktualizacja: 02.08.2022 11:16

Jak większość fotografów tak i ja przeglądam codziennie setki zdjęć w internecie. Często buszuje po serwisie flickr, a te które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. Flickr to serwis internetowy stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych online, ale tego chyba wam nie muszę mówić.

13 kwietnia

Originally uploaded by servo.

Bardzo fajny przykład zoomowania. Zazwyczaj trzeba pociągnąć za poruszającym się obiektem, a co gdybyśmy się poruszali? No właśnie tak jest w tym przypadku chłopca, który siedzi w pociągu i ogląda świat za oknem. Wystarczyło ustawić ostrość na chłopca z dłuższym czasem naświetlani a efekt rozmazania świata za oknem "zrobi się sam".

14 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by HAMED MASOUMI

Uwielbiam zdjęcia w których czas jest zatrzymany a z drugiej strony widać ruchu. Atutem tego zdjęcia jest również ciekawa kompozycja. Widać ludzi przemieszczających się na chodniku, a zaraz za chodnikiem siedzą ludzie w kawiarni. Tworzy to bardzo ciekawy kontrast. Z jednej strony ludzie idą gdzieś, spieszą się a z drugiej strony spokojnie sobie siedzą nie spiesząc się nigdzie.

15 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Georgiee Hudson

Uwielbiam zdjęcia rano. Aby takie zrobić wystarczy po prostu wcześnie wstać a efekty są zdumiewające. Za tym zdjęciem przemawia również ciekawa kompozycja. Dół zdjęcia jest niedoświetlony, a z niego powoli wyłania się płot, ponda którym widać słońce i jego promienie rozświetlające środek zdjęcia, wyżej są kontury drzew. Niby nic, a jednak coś.

16 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Trojan_Llama

Świetne wrażenie ruchu. Ba to zdjęcie musiało zostać zrobione w ruchu. Zastanawiam si tylko jak? Fotografujący biegł? Nie, niemożliwe! Jechał na rowerze, na jakimś wózku? Takie zdjęcia, gdy pędzimy na jakimś pojeździe i fotografujemy poruszające si obiekty są trudne do zrobienia, jednak nie niemożliwe, a efekt jest zadziewający!

17 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Miss_Smile

Ciekawy pomysł na portret. Uśmiech na twarzy bywa różny i potrafi przekonywać nas bardziej lub mniej, w zależności od tego czy jest wyreżyserowany czy naturalny. Na tym zdjęciu został jeszcze bardziej podkreślony przez namalowanie uśmiechniętej buźki na ręce. Portretowana osoba naprawdę miała dobry humor! A fotografujący pomysł na ciekawy portret.

18 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by foggychan

Nieraz efekty fotografii studyjnej potrafią dać zadziwiające efekty. Podobnie jest w tym przypadku. Nie widziałem szklanych kul na białym tle. Na samym początku zastanawiałem się co się w nich odbija jednak po chwili zorientowałem się, że są to elementy zatopione we wnętrzu tych kul. Zastanawiam się czy nie fajniejszy moty wyszedłby z inną głębia ostrości, z innym ułożeniem kul, chyba sam spróbuje.

19 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Viking054

To przykład zdjęcia gdzie pierwszy plan jest wyraźny i ostry a drugi zamazany. To właśnie efekt głębi ostrości. Motyw jest obcykany Na wyciągnięty przedmiot lub rękę ustawiamy ostrość, a reszta jest w domyśle oglądającego, jakby mniej ważna bo my fotografujący postanowiliśmy się skupić właśnie na tym przedmiocie. Co ciekawego jest w ułożonej kostce Rubika? Właściwie to nic, ale w takiej kompozycji zdjęcie wydaje się o wiele ciekawsze : )

[Canon EOS Digital Rebel XTi; czas: (1/200); f/2.8; ogniskowa: 50 mm; ISO 100]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)