Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 11

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 11

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 11
Kepifil
27.04.2008 09:12, aktualizacja: 02.08.2022 11:16

W poszukiwaniu inspiracji przeglądam codziennie setki zdjęć. Zapewne jak większość z was. Moim ulubionym serwisem jest Flickr, a te zdjęcia które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. W tym tygodniu większość zdjęć przedstawia naturę, ale nie tylko, jest też "miejska dżungla".

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by ? Lucie Debelkova

Zdjęcie zrobione z żabiej perspektywy, przedstawiające dwa prawie symetryczne rzędy tulipanów w Holandii. Ciekawy kolor ma niebo na tym zdjęciu. Bardzo ładnie widać również perspektywę. To zdjęcie jest ciekawe powiem pokazuje nie tylko ciekawy punkt widzenia, ale również oryginalność w sposobie patrzenia.

21 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by LucaPicciau

Coś niesamowitego. Nie chce mi się wierzyć, że Karawana stanęła na tyle równo, żeby dopasować się cieniami do kształtu wydmy. Fotografie nieraz mnie zaskakiwały i na pewno nie raz mnie zaskoczy. Często udaje mi się uchwycić fajny kształt cienia, ale nigdy bym nie pomyślał, że można to zrobić w tak fajny sposób.

22 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Nad

Jakie cienie mogą być fascynujące! Ale zaraz, to nie są cienie. To niedoświetlone elementy. Na pierwszym planie pojawia się sylwetka kobiety, która wybrała się na poranny spacer w Londynie. A w tle widać budynki skąpane w brzasku poranka. Przepiękny widok! Wszystko utrzymane w odcieniach szarości stworzonych przez naturę. Zazwyczaj niedoświetlenie jest błędem w sztuce fotograficznej, no chyba, że jest to zamierzony efekt w zdjęciu tak jak w tym przypadku.

23 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Teewinot

W tym zdjęciu urzekły mnie refleksy świetlne, które powstały najprawdopodobniej w wyniku odbicia się światła od wody (może strumień?). Zdjęcie wydaje się trochę nie wyraźne, ale ma to coś w sobie. Mała głębia ostrości wyróżnia nam tylko to co chciał fotografujący na zdjęciu pokazać.

24 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Samantha*May

Gdy robię podobne zdjęcia zawsze wychodzą mi ciemne kwiaty. To zdjęcie zrobione jest pod słońce, to oznacza że światło znajduje się za obiektem, padając na fotografa z przodu, a na obiekt fotografowany z tyłu. Ale ostatnio nieco poczytałem i już wiem, jak się robi podobne zdjęcia. Przy przezroczystych przedmiotach, takich jak niektóre kwiaty gdy są oświetlone wydają si, że świecą. Tak właśnie jak na tym zdjęciu.

25 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by rasone

Woda jest trochę niepokornym "elementem" do fotografowania. Nie zatrzyma się, ani na chwilę abyśmy jej zrobili zdjęcie. Mamy więc dwa wyjścia, możemy "zamrozić" ją stosując krótki czas migawki, bądź postąpić zupełnie na odwrót pozwalając jej popłynąć przy dłuższym czasie naświetlania. A to zdjęcie? Kontrast trzech kolorów, zielonego, białego i szarego. Kompozycja nie najciekawsza, jednak ma coś w sobie. Tylko co?

26 kwietnia

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by scarbody

Aby zrobić takie zdjęcie, trzeba mieć trochę wyczucia, ale przede wszystkim bystre oko. Przyjrzyjcie się kropli wody na liściu tego kwiatka. W kropli odbija się prawdopodobnie słonecznik, który jest w 50 % obrazu tłem dla tego zdjęcia.

[Nikon D70; czas: (1/100); f/5.6; ogniskowa: 185 mm; ISO 200]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)