Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 12

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 12

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 12
Kepifil
05.05.2008 08:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:15

W poszukiwaniu inspiracji przeglądam codziennie setki zdjęć. Zapewne jak większość z was. Moim ulubionym serwisem jest Flickr, a te zdjęcia które mnie w jakiś sposób zainteresowały przedstawiam poniżej. W tym tygodniu znajdzie się rzeka światła, drzewo niczym ognisty krzew z biblii, zwykła mydlana bańka, krople wody, ptaki kwiat. Niby zwykły otaczający nas świat, ale dzięki fotografii możemy odkryć go na nowo.

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by awe2020

To zdjęcie ma niesamowite barwy tonalne. Zostało wykonane w technice HDR. Nie wiesz co to? Jak podaje wikipedia: High dynamic range imaging - technika w fotografii polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Używając tej techniki najczęściej robi się trzy fotografie (poprawnie naświetloną, niedoświetloną i prześwietloną, z różnicą około 2 EV), a następnie łączy się obrazy w jeden plik. Pozwala ona na wykonanie zdjęć scen o dużej rozpiętości tonalnej.

28 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Kevin Day

To zdjęcie jest zdumiewające! Niby prosta idea, w centrum kadru drzewo, a przed nim cień, to wszystko skąpane w zieleni trawy i błękitnego nieba rozświetlonego słońcem które celowo zostało schowane za drzewo. Zdjęcie zostało zrobione o poranku, a jak powszechnie wiadomo jest to idealna pora do fotografowania bowiem panują idealne warunki oświetleniowe.

29 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by @lexouli

Większości deszcz nie kojarzy się ze sprzyjającymi warunkami do fotografowania. Wszak wtedy panuje słabe oświetlenie, a spokój w kadrze zakłóca deszcz potwornie wszystko nam rozmazując, bądź zasłaniając. Jednak deszcz nierzadko potrafi być sprzymierzeńcem fotografa. Tak jak w przypadku tej fotografii. Widzimy tutaj Londyn w deszczu, jednakże autor skupił się na kroplach deszczu na oknie. Heh, nawet nie zmókł. Warunkiem tak udanego zdjęcia jest ciekawy widok za szybą ; )

30 kwiecień

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by westpark

Przykład makrofotografii. Zwykła bańka mydlana unosząca się w powietrzu. Praktycznie każdy może zrobić podobne zdjęcie. Jednak najciekawsze w tym ujęciu jest to co odbija od siebie bańka. Widać dom, drzewa i zapewne fotografującego.

1 maj

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by photo fiddler

Kolejny przykład "doskonałej" makrofotografii. Fotografującemu kwiat z góry udało się uchwycić jedną dużą kroplę, która zadziałała jak szkło powiększające!!! Daje to oglądającemu możliwość podziwiania wielu detali, a przecież właśnie o to w makrofotografii chodzi.

2 maj

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by digital direct multimedia

Świetny przykład na wykorzystanie powierzchni odbijającej światło. Ptak ze swoim odbiciem w wodzie tworzy coś na kształt litery X. Napewno nie łatwo jest dostrzec, a jeszcze trudniej uchwycić ten moment za pomocą aparatu, ale jak widać, nie niemożliwy, tak więc próbujcie!

3 maj

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Sassy_Pixie

Zdjęcie studyjne. Portret kwiatu? Czemu nie. Fotografia czarno biała. Oczywiście! Kolor mógłby zepsuć nastrój. Czy trzeba coś wyjaśniać?

[Canon EOS 40D; czas: (1/1600); f/6.3; ogniskowa: 85 mm; ISO 100]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)