Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 13

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 13

Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 13
Kepifil
11.05.2008 21:02, aktualizacja: 02.08.2022 11:15

Codziennie, jak zapewne większość osób fotografujących śledzę zdjęcia pojawiające się w internecie. Dotychczas oglądając, ?po cichu? je sobie oceniałem, szukałem inspiracji, czy po prostu podziwiając. Od niedawna zacząłem pisać o fotografii, więc przedstawiam wam również mój subiektywny przegląd zdjęć tygodnia. Zapraszam do oglądania!

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by haukur,

Nie jest trudno zrobić podobne zdjęcie. Właściwie to robiłem podobne niedawno. Zastanawiam się tylko dlaczego wydaje mi się, że postacie robione na takich tłach wydają się jak zrobienie portretu na tle fototapety?

Zawieszony w powietrzu

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by Steve Collins Photography

Jeśli przyjrzymy się dłużej temu zdjęciu, zwrócimy uwagę na szczegółu i znów spojrzymy z dystansu na zdjęcie, będziemy mieli wrażenie, że ten pies zawisł w powietrzu. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że został uchwycony w trakcie stoku. Jednak to co jest smaczkiem tego zdjęcia to zamrożenie ruchu skaczącego psa. Jego uszy są uniesione bezwładnie do góry a wokoło unoszą się krople wody, które spadają z jego sierści. A czy nie macie wrażenia, że wyskoczy zaraz ze zdjęcia?

Magiczne niebo

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by m o d e

Niebo o wschodzie słońca na jednej z rajskich plaż. Aby zrobić podobne zdjęcie wystarczy kawałek nieba, troszkę drzew które wypełniają dół kadru i wschód słońca. Wschody i zachody słońca to idealny czas na fotografowanie. Zastanawiam się tylko jak udało się naturze, bo chyba nie fotografowi, stworzyć tak równy pas błękitnego nieba.

Autoportret fotografa

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by ayline ayline

Uwielbiam odbicia od wszelakich powierzchni. Zdjęcie takie nie wymaga żadnych znajomości podstaw fotografii. Wystarczy zauważyć ciekawe powierzchnię od której można odbić obraz i nacisnąć spust migawki. Sam mam podobne na tle Wawelu. Jednakże takich zdjęć jest niewiele i wciąż przyciągają moją uwagę. Ciekawe czemu?

Zapałka

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by 96dpi

Zdjęcia studyjne nie raz mnie zadziwiły i zapewne będzie tak częściej. W fotografii studyjnej zadaniem, które stoi przed fotografującym to wymyślenie takiej kompozycji, która będzie wyjątkowa. W fotografii studyjnej nic nas tak naprawdę nie ogranicza oprócz własnej kreatywności. Podobnie było w tym przypadku, wystarczyło "tylko" zdmuchnąć zapałkę na czarnym tle i doświetlić lampą studyjną i oczywiście poeksperymentować trochę.

Cienie

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by crosslens

Właściwie nie wpadłem na to, że można samemu "wytworzyć" cienie. Patrząc na to zdjęcie zmieniam jednak zdanie. Wystarczy przed powierzchnią postawić jakiś przedmiot, osobę, zasłonić kawałkiem materiału i właściwie cienie gotowe. Jakoś nigdy wcześniej na to nie wpadłem, z pewnością to w niedługim czasie wykorzystam, bawiąc się różnokolorowymi tłami.

Miejskie medytacje

photo sharing
photo sharing

Originally uploaded by alexis...

Ciekawy pomysł na zdjęcie i niedługo z pewnością go wykorzystam. W większych miastach i w mniejszych coraz częściej też, w centrach miast pojawiają się mimy, które zastygają w swoich pozach i mogą być tematem dla zdjęcia podobnego jak tu prezentowane. Jedna osoba stoi, bądź siedzi a w każdym bądź razie nie rusza się podczas gdy reszta otoczenia jest w ciągłym ruchu. Właściwie wystarczy doprać odpowiednią wartość oświetlenia a potem czas aby wyszedł ruch i zdjęcie gotowe!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)